Trwa ładowanie...
d26eghr

Jakub Wesołowski

Najnowsze informacje
2.5
(947 głosów)
Oceń:
Filmografia:

Komisarz Alex () (Komisarz Marek Bromski)

1920. Wojna i miłość () (Bronek Jabłoński)

Hannah Montana Film (2009) (Travis Brody)

Kochaj i tańcz (2008) (Platon)

Pora mroku (2007) (Michał)

Twarzą w twarz () (Paweł Piekarski 'Brazyl')

Klub szalonych dziewic () (Michał Strabużyński)

Tajemnica Westerplatte (2009) (Bernard Rygielski)

Czas honoru () (Michał Konarski)

Rozmowy nocą (2007)

Jutro idziemy do kina (2007) (Jerzy Bolesławski)

Dlaczego nie! (2006) (Wojtek)

Kurier (2019)

d26eghr

Jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych gwiazdorów młodego pokolenia, znany przede wszystkim z roli Igora w telenoweli „Na Wspólnej”. Wzbudzający stałe zainteresowanie mediów idol młodej, żeńskiej części publiczności, czasem z przekąsem określany mianem „trzeciego Mroczka”.

Urodził się 2 lipca 1985 roku w Warszawie. Nie jest zawodowym aktorem i póki co nie kwapi się ku temu. Studiuje dziennikarstwo w Collegium Civitas w Warszawie.

Jeszcze jako uczeń warszawskiego liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej, wziął udział w castingu do nowopowstającego serialu „Na Wspólnej”, który niespodziewanie zwyciężył, otrzymując rolę Igora Nowaka – syna Ewy (Ewa Gawryluk).

Udział w popularnej telenoweli oraz występ u boku Edyty Herbuś w II edycji popularnego show „Taniec z gwiazdami” (2005) wyniosły go na wyżyny popularności, zaś atrakcyjna aparycja, niezwykle medialny urok osobisty i naturalne zdolności sprawiły, że wkrótce otrzymał wiele kolejnych propozycji.

W 2007 roku zadebiutował na dużym ekranie, dzięki roli Wojtka – kolegi Małgosi (Anna Cieślak) w słynnej komedii romantycznej „Dlaczego nie!” Ryszarda Zatorskiego.

W tym samym roku wystąpił obok Mateusza Damięckiego i Antoniego Pawlickiego w jednej z głównych ról w znanym, poruszającym, umiejscowionym w przededniu wojny filmie TV „Jutro idziemy do kina” Macieja Kwiecińskiego (2007).

Do współpracy z Kwiecińskim powrócił na planie, utrzymanego w podobnej konwencji serialu „Czas honoru”, gdzie tym razem wystąpił w towarzystwie Jana Wieczorkowskiego, Macieja Zakościelnego i Antoniego Pawlickiego (2008).

* Inną znaną rolą Wesołowskiego była kreacja Bazyla, syna „Piekarza” w pierwszej serii popularnego serialu „Twarzą w twarz” Patryka Vegi, z Pawłem Małaszyńskim i Magdaleną Walach (2007).*

W 2008 roku wcielił się w drugoplanowe postaci w komedii romantycznej „Rozmowy nocą” Macieja Żaka, z Marcinem Dorocińskim, Magdaleną Różczką i Weroniką Książkiewicz oraz w muzycznym filmie „Kochaj i tańcz” Bruce’a Parramore’a, z Mateuszem Damięckim i Izabellą Miko. Wystąpił też obok Natalii Rybickiej, Karoliny Gorczycy i Jana Wieczorkowskiego w horrorze „Pora mroku” Grzegorza Kuczeriszki i zaliczył gościnne występy na planie serialu „39 i pół” i sitcomu „Niania”.

Wielką pasją Jakuba są piłka nożna i narty. Przez pięć lat był piłkarzem klubu sportowego „Drukarz”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eghr
d26eghr
d26eghr