Trwa ładowanie...
d3g4b37

Jan Komasa

Najnowsze informacje
4.9
(35 głosów)
Oceń:
d3g4b37

Polski reżyser i scenarzysta filmowy. Syn aktora Wiesława Komasy. Jest także autorem kilku reklam i teledysków.

Jan Komasa urodził się 28 października 1981 roku w Poznaniu. Jest absolwentem 21 Społecznego Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Współtwórca noweli „Oda do radości”, za którą dostał wspólnie z Maciejem Migasem i Anną Kazejak-Dawid Nagrodę Specjalną Jury XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Twórca spektaklu teatralnego kręconego „Golgota Wrocławska”.

Zrealizowany na zaliczenie II roku Łódzkiej Szkoły Filmowej krótkometrażowy film „Fajnie, że jesteś”, został wybrany spośród ponad tysiąca tytułów do konkursu w sekcji Cinefondation festiwalu w Cannes(2004), gdzie otrzymał III nagrodę. W jego dorobku znajdują się filmy reklamowe oraz teledyski, m.in. Pezeta i Noona.

Za scenariusz „Ody do radości” otrzymał (wspólnie z Anną Kazejak i Maciejem Migasem) pierwszą nagrodę w Konkursie Scenariuszowym Akson Studio. Film był wielokrotnie nagradzany na FPFF w Gdyni (2005), w Koninie (2005), Młodzi i Film w Koszalinie (2006) i Houston (2007). W 2011 roku nakręcił film pt. "Sala samobójców", poruszający problem zaufania nieznajomym w Internecie.

Jego ojcem jest aktor Wiesław Komasa, matką z kolei Gina, solistka zespołu Spirituals and Gospel Singers. Jan ma trójkę rodzeństwa: bliźnięta Szymona (śpiewak operowy) i Marię (modelka) oraz Zofię.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g4b37
d3g4b37
d3g4b37