Trwa ładowanie...
d1wg77x

Jared Leto

Najnowsze informacje
4.7
(808 głosów)
Oceń:
d1wg77x

Amerykański aktor, model, wokalista i gitarzysta zespołu 30 Seconds to Mars. Najbardziej znaną i cenioną kreacją aktorską w jego wykonaniu jest postać Harry'ego Goldfarba z filmu „Requiem dla snu”.

Jared Joseph Leto urodził się 26 grudnia 1971 roku w Bossier City w Luizjanie, w Stanach Zjednoczonych. Gdy był dzieckiem, on i jego starszy brat Shannon wychowywani byli przez samotną matkę. Ich rodzice się rozwiedli, a następnie ojciec ponownie się ożenił. Kilka lat później zmarł. Z drugiego małżeństwa ojca, Jared ma dwóch młodszych braci przyrodnich.

Leto początkowo chciał zostać malarzem. W związku z tym podjął studia na University of the Arts w Filadelfii. Długo tam jednak nie pobył, a następnie przeniósł się do School of Visual Arts w Nowym Jorku. W szkole tej uczył się tworzenia filmów. Jeszcze w trakcie studiów nakręcił swój pierwszy film, „Crying Joy”, w którym sam wystąpił oraz napisał scenariusz.

W 1992 roku przeprowadził się do Los Angeles, gdzie miał nadzieję zaistnieć jako aktor.* Karierę rozpoczynał, występując w popularnym w Stanach Zjednoczonych serialu "My So-Called Life".* Zwrócił na siebie uwagę, grając role drugoplanowe w znanych filmach ostatnich lat, jak American Psycho, Podziemny krąg czy Przerwana lekcja muzyki. Poza tym zagrał np. w filmach: „Cienka czerwona linia”, "Skrawki życia", "Urban Legend", "Basil", "Prefontaine", "A Leonard Cohen Afterworld", "Sunset Strip", oraz "Black and White".

Najbardziej znaną i cenioną kreacją aktorską w jego wykonaniu jest postać Harry'ego Goldfarba z filmu „Requiem dla snu”. W wywiadach aktor przyznał się do tego, że, aby wcielić się w postać uzależnionego od heroiny młodzieńca schudł blisko 14 kilogramów, głodził się i na ponad 2 miesiące odmówił sobie przyjemności sypiania ze swoja dziewczyną: Cameron Diaz.

W latach 1996 i 1997 amerykański magazyn "People", dwa razy z rzędu,* zaliczył go do 50 najpiękniejszych ludzi świata.*

W 2004 roku zagrał wiernego przyjaciel króla Macedonii w filmie „Aleksander” z Colinem Farrellem. Był Vitalym Orlovem w filmie „Pan życia i śmierci” (2005), Raymondem Martinezem Fernandez w „Samotnych sercach” (2006). Zagrał także w filmie „Rozdział 27”, którego był również producentem, i w którym zagrał główną rolę Marka Davida Chapmana. W 2009 roku zagrał tytułową rolę w obrazie „Mr. Nobody”.

Leto nie tylko zajmuje się aktorstwem, ale także i muzyką. Jest wokalistą i gitarzystą w zespole 30 Seconds to Mars, w którym jego brat Shannon gra na perkusji. W 2002 roku grupa wydała debiutancką płytę o tej samej nazwie co ich zespół. W 2005 roku wydali drugą płytę, A Beautiful Lie. W marcu 2006 roku rozpoczęli pierwszą trasę koncertową. Trzecia płyta zespołu 30 Seconds to Mars, This is War ukazała się w grudniu 2009 roku.

W 2010 roku 30 Seconds to Mars zdobyło statuetkę na MTV EMA za najlepszy zespół rockowy oraz nagrodę MTV VMA za najlepszy teledysk "Kings and Queens". W 2010 roku teledysk "Hurricane" stacja MTV ogłosiła „najbardziej zaskakującym i niezapomnianym teledyskiem”.

Prywatnie Jared Leto był zaręczony w latach 2000-2002 ze znaną aktorka, Cameron Diaz. Jego hobby to malarstwo, narciarstwo, snowboard oraz wspinaczka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wg77x
d1wg77x
d1wg77x