Trwa ładowanie...
d4bjfju

Jarosław Żamojda

Najnowsze informacje
3.0
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Bydgoszcz, Polska

Reżyser:
Scenarzysta:
Filmografia:

Zad wielkiego wieloryba (1987) (zdjęcia, operator kamery)

Pożegnanie Jesieni (1990) (zdjęcia)

Młode Wilki 1/2 (1997) (Ania)

Napoleon (1990) (1990) (Chopin Fryderyk)

Na srebrnym globie (1976) (operator kamery)

Obywatel świata (1991) (zdjęcia)

Młode wilki (1995) (żona dyrektora banku)

d4bjfju

Zadebiutował jako operator filmem "Pożegnanie jesieni". Zrealizował zdjęcia do filmów "Odjazd" w reż. Magdy i Piotra Łazarkiewiczów, "Obywatel świata" R.Rowińskiego, "Lazarus" i "Pierwszy milion" W. Dzikiego oraz "Dotknięcie ręki" i "Cwał" Krzysztofa Zanussiego. W 1995 roku wyreżyserował według własnego scenariusza "Młode wilki". Film stał się przebojem kinowym, a dla wielu młodych ludzi filmem kultowym. Na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę za debiut reżyserski, a na festiwalu Polskich Filmów w Chicago główną nagrodę - nagrodę publiczności. W 1998 roku na ekrany kin wszedł film "Młode wilki 1/2", który osiągnął jeszcze większy sukces komercyjny. W 1999 roku Jarosław Żamojda wyreżyserował 23 odcinki telenoweli "Czułość i kłamstwa" oraz spektakl teatru telewizji "Farrago", który otrzymał nagrodę za reżyserię na Festiwalu Teatralnym w Katowicach.
Jarosław Żamojda ukończył Wydział Operatorski Łódzkiej Szkoły Filmowej, a jesienią 1995 r. ukończył kurs reżyserii filmów akcji
W lutym 2001 r. wejdzie na ekrany kin jego najnowszy film fabularny - "6 dni Strusia". Zaczął też pracę nad "Krzyżakami". Będzie gościł na FPFF w Gdyni. Przyjął także nasze czatowe zaproszenie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bjfju
d4bjfju
d4bjfju