Trwa ładowanie...
djc0sw2

Jason Bateman

Najnowsze informacje
3.8
(12 głosów)
Oceń:
djc0sw2

Amerykański aktor, były aktor dziecięcy. Brat aktorki Justine Bateman. Pojawiał się w kultowym amerykańskim serialu Domek na prerii, w którym główną rolę odgrywał Michael Landon.

Jason Kent Bateman urodził się 14 stycznia 1969 roku w Rye w stanie Nowy Jork, w USA. Jako nastolatek tak dobrze zagrał uroczego intryganta Dereka Taylora w serialu Silver Spoons, że stacja NBC postanowiła zrealizować jego kontynuację zatytułowaną It’s Your Move, w której Bateman wcielił się w postać głównego bohatera. Następnie, w latach 1986-1991, aktor występował u boku Valerie Harper w serialach Valerie i The Hogan Family, a wcześniej regularnie pojawiał się w kultowym amerykańskim serialu Domek na prerii, w którym główną rolę odgrywał Michael Landon.

Wystąpił w produkcjach telewizyjnych, między innymi w Silver Spoons (wraz z Rickiem Schroderem); zagrał Davida Hogana u boku Valerie Harper w Valerie i w Valerie's Family; grał też w The Hogan Family. Jason wystąpił także w serialach Chicago Sons; George & Leo wraz z Bobem Newhartem i Judd Hirsch; a także w Some of My Best Friends, opartym na fabule niezależnego filmu Kiss Me Guido.

Jason wystąpił do tej pory w niezależnym filmie One Way Out. W obrazie tym zagrał także James Belushi. Inne filmy z udziałem Jasona to Sol Goode z udziałem Balthazara Getty; Necessary Roughness ze Scottem Bakulą; Breaking the Rules obok C. Thomasa Howella, Jonathana Silvermana i Annie Potts; a także Love Sfinks, w którym zagrał French Stewart.

W roku 2004 został uhonorowany Złotym Globem dla najlepszego aktora w serialu komediowym i otrzymał nominację do nagrody Emmy oraz dwie nominacje do nagrody SAG za występ w roli Michaela Blutha w wielokrotnie nagradzanym serialu komediowym Bogaci bankruci, autorstwa Mitchella Hurwitza.

Najbardziej pracowitym rokiem w karierze Batemana był rok 2009. W grudniu wystąpił obok George’a Clooneya w nominowanym do Złotego Globu i Oscara obrazie W chmurach. W październiku aktor w towarzystwie Vince’a Vaughna, Kristen Bell, Jona Favreau, Kristin Davis i Malin Akerman wystąpił w komedii Raj dla par.

W sierpniu 2010 r. Bateman wystąpił wraz z Jennifer Aniston w komedii romantycznej wytwórni Mandate Pictures pod tytułem Tak to się teraz robi. Aktor wcielił się w postać głównego bohatera Wally’ego. W roku 2011 aktor pojawił się, obok Ryana Reynoldsa, w komedii Universal Pictures zatytułowanej The Change Up.

W styczniu 2010 r. Bateman i jego wieloletni przyjaciel Will Arnett (obydwaj wystąpili w filmie Bogaci bankruci) ogłosili otwarcie firmy produkcyjnej wykorzystującej technologię cyfrową o nazwie DumbDumb Productions.

Bateman obecnie mieszka w Los Angeles z żoną Amandą Anką i córką Francescą.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djc0sw2
djc0sw2
djc0sw2