Trwa ładowanie...
du1bh99

Jego oczami

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
du1bh99

„Jego oczami” to polski film dokumentalny z 2012 roku w reżyserii Szymona J. Wróbla, który jest także producentem i autorem scenariusza. Autorami zdjęć są Krzysztof Kalisz i Dawid Wojtyła. Premiera dokumentu odbyła się 22 marca 2013 roku w kinie Janosik w Żywcu, a dzień później w kinie Ars w Krakowie.

W obrazie Kazimierz Tischner opowiada o swoim starszym o piętnaście lat bracie ks. Józefie Tischnerze. W 100-minutowej produkcji Kazimierz Tischner podróżuje do miejsc szczególnie bliskich jego bratu. Jest to przede wszystkim Podhale, ale też Kraków, Stary Sącz i Żywiecczyzna. Stara się kontynuować misję Józefa, bo o to go brat prosił przed śmiercią.

Bohaterami filmu są też przyjaciele ks. Tischnera m.in.: ks. Adam Boniecki, bp. Tadeusz Pieronek, artysta malarz Marian Gromada, muzyk Józef Broda, etnolog Stanisława Trebunia-Staszel. Epizodyczne role gra aktor kabaretowy Adam Grzanka i piosenkarka Katarzyna Sochacka.

Produkcja powstała bez archiwalnych zdjęć. Nic nie zostało stworzone na potrzeby filmu, wszystko jest autentyczne. Przykładowo sceny z młodzieżą są w pełni naturalne - żadna z młodych osób występujących w nich nie ma nic wspólnego z aktorstwem. Film według reżysera może być głosem młodych w żywej dyskusji o współczesnej sytuacji Kościoła. Obraz pokazuje postać księdza, który wolał być wśród ludzi i dla ludzi, niż ubrać się w biskupie szaty.

Jego oczami
Tytuł oryginalny

Jego oczami

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du1bh99
du1bh99
du1bh99