Trwa ładowanie...
d7mvmse

Jennifer Hudson

Najnowsze informacje
3.9
(107 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Chicago, USA

Filmografia:
d7mvmse

Żywy przykład na to, że marzenia czasami się spełniają; dziewczyna „znikąd”, która dzięki talentowi i niewątpliwemu szczęściu w bardzo krótkim czasie stała się wziętą aktorką i piosenkarką i jedną z najpopularniejszych osobistości amerykańskiego showbiznesu; zdobywczyni Złotego Globu i Oskara za Najlepszą Rolę Drugoplanową.

Jeszcze do niedawna była całkiem nieznaną dziewczyną z Chicago, śpiewającą w przykościelnym chórze – dziś jest na ustach wszystkich. Sama przyznaje, że wciąż nie może uwierzyć, ze to wszystko dzieje się naprawdę i musi szczypać się, by sprawdzić, czy to nie sen.

Jej kariera muzyczno- filmowa nie obfituje w zbyt dużą ilość wydarzeń, jednak ich jakości może pozazdrościć Jennifer wielu aktorów o dłuższym stażu. Jest jedną z nielicznych osób, którym udało się osiągnąć najwyższe trofea w dziedzinie filmu dzięki debiutanckiej roli. Jeszcze zanim film „Dreamgirls” w ogóle wszedł na ekrany, Hudson okrzyknięto „Female Star of Tomorrow”, czyli „Gwiazdą Jutra” i już wtedy aktorka stała się faworytką do nagród, które w efekcie zgarnęła.

Urodziła się 12 września 1981 roku w Chicago. W wieku siedmiu lat zaczęła – wzorem swojej babci - śpiewać w przykościelnym chórze. W czasie szkoły podstawowej i średniej brała udział w wielu konkursach muzycznych i amatorskich przedstawieniach (m.in. „Big River”).

* W 2004 roku podpisała kontrakt z Disney Wonder cruise ship - występowała w muzycznym show, wcielając się w rolę Calliope*. Dzięki tej przygodzie, zaczęła poważniej myśleć nad profesjonalnym zajęciem się muzyką, dlatego dziś uważa to wydarzenie za przełomowe. Stanęła przed dylematem – dalszej współpracy z Disney Cruise Ships, lub też lotu do Atlanty i wzięcia udziału w eliminacjach do trzeciej edycji amerykańskiego „Idola”.

Dziewczyna nie tylko dostała się do programu, pokonując 70 tysięcy innych chętnych, ale szybko stała się jedną z faworytek. Elton John, honorowy członek jury, szczególnie wyróżnił Hudson po tym, jak zaśpiewała cover jego utworu – „Circle of Life”.

W ostatecznej rywalizacji Jennifer zajęła jednak niskie, 7 miejsce. Po zakończeniu programu wystąpiła w kilku koncertach (m.in. na jednej scenie z zespołem Destiny’s Child, podczas koncertu w rodzinnym Chicago), nagrała swoją pierwszą oryginalną piosenkę „Stand Up”, jednak ciężko jej było znaleźć pracę (nawet w chórkach).

Szczęście wkrótce się do niej uśmiechnęło. W 2005 roku wygrała casting do roli Effie w filmie „Dreamgirls” Billa Condona, pokonując 800 innych kandydatek (wśród których znalazła się, jak na ironię, zwyciężczyni tej edycji „Idola”, w której Hudson brała udział). W filmie wystąpiła obok Beyoncé Knowles, Eddiego Murphy, Jamie’go Foxxa.

Rola Effie przyniosła jej najważniejsze światowe nagrody filmowe – Oskara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA za Najlepszą Rolę Drugoplanową. Od marca do maja 2009 Hudson pracowała nad debiutanckim albumem. Nagrywała dla wytwórni Clive’a Davisa „Arista Records” – tej samej, w której wcześniej nagrywały płyty takie piosenkarki, jak Aretha Franklin, czy Whitney Houston. Artystka nie zdradza na razie, jaki będzie ostateczny kształt płyty, zapewnia jednak, że „będzie ona miała duszę”.

W 2008 roku zagrała w filmie "Seks w wielkim mieście" oraz "Sekretne życie pszczół". Z kolei w 2010 roku wystąpiła w obrazie "Seks w wielkim mieście 2".

Jennifer Hudson jest żoną wrestlera Davida Otungi. 10 sierpnia 2009 r. aktorka urodziła swoje pierwsze dziecko, syna Davida Daniela Otunga Jr.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7mvmse
d7mvmse
d7mvmse