Trwa ładowanie...
d3ot0jj

Jennifer Lopez

Najnowsze informacje
4.2
(2159 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

The Bronx, New York, USA

Filmografia:
d3ot0jj

Aktorka, piosenkarka i tancerka amerykańska pochodzenia portorykańskiego, która dzięki niezwykłej urodzie szybko osiągnęła status jednego z największych symboli seksu końca lat 90-tych.

Urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku, na Bronxie. Już w wieku 5 lat zaczęła pobierać lekcje tańca i śpiewu. Uczęszczała do żeńskiej, katolickiej szkoły średniej. Zawsze lubiła sport- grała w tenisa, uprawiała gimnastykę artystyczną.

Po ukończeniu szkoły średniej pracowała przez krótki okres w kancelarii prawniczej, wieczorami kontynuując naukę tańca. Jako 18-latka wyprowadziła się z domu – powzięta przez nią decyzja o tym, by spróbować sił w show-biznesie nie spodobała się jej konserwatywnym rodzicom, szczególnie matce.

Debiutem filmowym Lopez była rola w „The Little Girl” z 1987 roku, jednak prawdziwie przełomowym momentem w życiu przyszłej gwiazdy, a zarazem początkiem jej kariery był rok 1990 i angaż w telewizyjnym show „In Living Color”, gdzie występowała do 1993 roku. Z miejsca otrzymała role w kolejnych produkcjach telewizyjnych, jednak wszystkie przeszły w zasadzie bez echa, nie przynosząc dziewczynie rozgłosu („Pielęgniarki w akcji” 1993, „Uśmiech losu” 1994).

Telewizja okazała się zbyt małym medium dla Lopez, której charyzmatyczna osobowość miała zabłysnąć w pełni na dużym ekranie i wielkich estradach. Jednocześnie z grą w serialach, Lopez udzielała się w grupie tanecznej Janet Jackson.

W 1995 roku zadebiutowała w filmie kinowym, opowiadającym historię rodziny meksykańskich emigrantów, zatytułowanym „Moja rodzina”. W tym samym roku pojawiła się w komedii akcji „Pociąg z forsą”, gdzie wystąpiła m.in. obok Woody’ego Harrelsona i Wesleya Snipes’a. W 1996 roku zagrała obok Robina Williamsa w fantastycznym filmie Francisa Forda Coppoli „Jack”. Lopez zagrała tam nauczycielkę, zaś Williams 10-latka, którego procesy starzenia się są znacznie przyspieszone.

Prawdziwy przełom w karierze aktorskiej nastąpił w 1997 roku, dzięki tytułowej roli w muzycznym filmie biograficznym „Selena”, opowiadającym tragiczną historię życia meksykańskiej piosenkarki. Kreacja Lopez zachwyciła część krytyków (nominacja do Złotego Globu i nagrody MTV), podobnie jak jej występ w thrillerze „Krew i wino”.

Również w 1997 roku pojawiła się u Olivera Stone’a w „Drodze przez piekło”, wystąpiła też w głośnej produkcji „Anakonda”. Rok 1998 to rola u boku George’a Clooneya w filmie Stevena Soderbergha „Co z oczu, to z serca”, a zarazem szczyt popularności gwiazdy – zarówno pod względem jej dokonań aktorskich, jak i muzycznych. W 2000 roku Lopez zagrała główną rolę w niemiecko-amerykańskim thrillerze sci-fi „Cela”.

Później pojawiała się na przemian w komediach romantycznych („Powiedz tak” 2001, „Pokojówka na Manhattanie” 2002) i thrillerach („Nigdy więcej” 2002), czy filmach sensacyjnych („Oczy anioła” 2001). W 2003 roku po raz pierwszy spotkała się zawodowo z przyszłym partnerem, Benem Affleckiem, na planie filmu „Gigli”, za który to duet aktorski otrzymali wspólną „nagrodę” – Złotą Malinę.

Później aktorzy zagrali jeszcze razem u Kevina Smitha w „Dziewczynie z New Jersey” (2004), prywatnie zaś byli przez dłuższy czas dyżurną parą tabloidów, na potrzeby czego ukuło się nawet powiedzenie: „Bennifer”.

W międzyczasie latynoska gwiazda rozwijała, niezależnie od filmowej, także karierę muzyczną. Podczas gdy takie hity, jak "If You Had My Love" czy "Waiting For Tonight" (pochodzące z pierwszego krążka „On the 6”) wciąż jeszcze rozbrzmiewały w dyskotekach całego świata, ona nagrywała już nowe albumy, każdorazowo bijące rekordy popularności („J. Lo” 2001, „This is me...then” 2002).

W 2004 roku spotkała się z Richardem Gere na planie komedii romantycznej „Zatańcz ze mną”. Dobrze odnajdując się w tym gatunku, rok później wystąpiła też w filmie „Sposób na teściową”, u boku Jane Fondy.* 2005 rok to także udział w projekcje Lasse Hallströma „Niedokończone życie”, obok Morgana Freemana i Roberta Redforda oraz kolejny solowy albom muzyczny - „Rebirth”*.>br>
Już jako wielka gwiazda, Lopez zaangażowała się też w produkcję telewizyjną („South Beach”). Ostatnio zagrała w koprodukcji angielsko- amerykańsko-meksykańskiej „Bordertown”(2006), wydała też album „Como ama una mujer”, zaśpiewany w całości po hiszpańsku.

Jennifer Lopez po urodzeniu bliźniąt wróciła do pracy, kolejny raz potwierdzając swój aktorski talent. W 2010 roku pojawił się jej najnowszy film "Plan B". Kolejne przedsięwzięcie planuje na jesień - pojawi się wtedy na planie komedii "The Governess".

Oficjalna strona artystki http://www.jenniferlopez.com/

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ot0jj
d3ot0jj
d3ot0jj