Trwa ładowanie...
d1akgiy

Jessica Simpson

Najnowsze informacje
3.0
(611 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Abilene, Texas, USA

Filmografia:
d1akgiy

Popularna amerykańska gwiazda muzyki pop oraz aktorka. Ma w swoim dorobku kilka studyjnych płyt oraz udział w filmach i serialach.

Jessica Ann Simpson urodziła się 10 lipca 1980 roku w Abilene, w stanie Teksas. Jako dziecko śpiewała w chórze kościelnym, a później stawiała pierwsze kroki na scenie gospel.

Simpson starała się o rolę w Mickey Mouse Club - wznowionym show MMC. Nie dostała się do programu - ostatecznie obsadzono Britney Spears i Christinę Aguilerę. Następnie została zauważona przez wytwórnię Columbia Records, która pomogła jej wydać w 1999 roku debiutancki album „Sweet Kisses”. Krążek zdobył w USA podwójną platynę. Jeden z przebojów „I Wanna Love You Forever” był na trzecim miejscu listy „Billboard Hot 100”.

Kolejne, wysoko notowane płyty to m.in. „Irresistible” oraz „In This Skin” (2004 - poczwórna platyna). To właśnie ten album otworzył jej drzwi do sławy. Gwiazda pojawiała się także w programach telewizyjnych, co zwiększało jej popularność. Wystąpiła w telewizyjnym „That70’s Shows” oraz po ślubie z Nickiem Lachey’em, w popularnym reality show MTV „Nellyweeds”, gdzie przez wiele tygodni widzowie śledzili losy nowożeńców.

W 2005 roku po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie. Zagrała w kinowej wersji znanego w latach 80-tych serialu telewizyjnego „The Dukes Of Hazzard”, gdzie wcieliła się w rolę pięknej blondynki Daisy Duke. Dodatkowo, platynowym hitem okazał się filmowy cover piosenki Nancy Sinatry „These Boots Were Making For Walking”.

Mogliśmy ją również oglądać w „Pracowniku Miesiąca” (2006 – za te rolę otrzymała nominację do Złotej Maliny), „Room Service” (2007) oraz w „Blondynce w koszarach” (2008), gdzie zagrała Megan. Jessica wystąpiła gościnnie w serialach „Różowe lata 70-te” oraz w „Strefie mroku”.

Pod koniec sierpnia 2006 roku wyszedł jej kolejny album „A Public Affair”, który promował singiel o tym samym tytule. Nie licząc Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie płyta pokryła się złotem, album przeszedł bez echa. Na początku 2008 roku zapowiedziała, że nagrywa nowy album, tym razem w stylistyce country. Już w maju światło dzienne ujrzał singiel „Come On Over”, zaś 9 września pojawiła się płyta „Do You Know”. Album uzyskał w miarę pozytywne recenzje lecz sprzedaż była mniej zadowalająca.

Jeśli chodzi o dorobek muzyczny, nie zabrakło w nim wielu cennych nagród. Gościła także na okładkach takich pism, jak „Rolling Stone”, „Cosmopolitan”, „Marie Claire”, „Elle”.

Gwiazda udziela się społecznie. Bierze udział w międzynarodowej „Operacji Uśmiech” pomagającej dzieciom na całym świecie. Stała na czele międzynarodowej, medycznej misji w Kenii.

Simpson w 2002 roku wyszła za mąż za Nicka Lacheya. Para po czterech latach małżeństwa rozwiodła się. W 2007 roku głośno było o jej związku z Johnem Mayerem. Para rozstała się parę miesięcy później. Od listopada 2007 do czerwca 2009 roku spotykała się ze sportowcem Tonym Romo.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1akgiy
d1akgiy
d1akgiy