Trwa ładowanie...
d1nxlha

Joan Collins

Najnowsze informacje
3.5
(45 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Londyn, Wielka Brytania

Filmografia:
d1nxlha

Aktorka, która w latach 80. zaistniała na polskich ekranach w jednym z pierwszych emitowanych u nas serialach, w "Dynastii".. Zważywszy na to, że była czarnym jego charakterem miała twardy orzech do zgryzienia. A jednak udało jej się zapisać w historii filmu właśnie z tej roli.

Warsztat aktorski szlifowała w Londynie. Nie udało jej się zaistnieć w wielkich i ambitnych produkcjach. Mimo to jedna rola przysporzyła jej fanów na całym świecie. Rola Alexis Morrell Carrington Colby Dexter Rowan - intrygantki i najczarniejszego charakteru w pięknej oprawie.

Joan Henrietta Collins przyszła na świat w 1933 roku w Londynie. Jako córka znanego impresario kontakt z showbiznesem miała zapewniony od najmłodszych lat. Pierwszy raz przed kamerami wystąpiła w niemieckim filmie „Nora” mając zaledwie 9 lat.

Studiowała w Royal Academy of Dramatic Art w Londynie, dorabiając jako modelka. Pierwszym filmem w jakim zagrała była komedia „Lady Godiva znów cwałuje” z 1954 roku. Jej pierwszym agentem był ojciec.

Hollywood odkryło ją jako złą księżniczkę Nellifer w „Ziemi faraonów” z 1955 roku.

Grywała w westernach, filmach kostiumowych i komediach produkcji włoskiej i austriackiej. W 1978 roku otrzymała nominację do Saturn Award za rolę Marilyn Fryer w filmie „Imperium mrówek” Jej niezaprzeczalnym sukcesem była rola zranionej moralnie, perfidnej, knującej nieustannie intrygi, silnej, niszczącej i wykorzystującej mężczyzn, ambitnej i przebiegłej, bystrej w interesach Alexis Colby w serialu TV "Dynastia"(1981-90,91), za którą była wielokrotnie nominowana do wielu nagród, m.in. Emmy i Złoty Glob (otrzymała tę nagrodę w 1983 roku).

Była serialową pierwszą żoną Blake’a Carringtona, z którą milioner miał gromadkę dzieci: Stevena, Fallon i zaginionego Adama. Wyprowadzając się z rezydencji przyrzekła zemstę. By osiągnąć swój cel wyszła za mąż za największego konkurenta Blake’a i przejęła kontrolę nad potężnym Colbyco Oil. W 2009 roku wystąpiła w filmie "Panna Marple: Strzały w Stonygates". W 2010 roku zagrała w filmie "Fetish".

Alexis nie przepadała za nową żoną Blake'a, dobroduszną Krystle. Pomiędzy paniami wielokrotnie dochodziło do rękoczynów. Któż nie pamięta bitwy w błocie, na poduszki gdzie nie tylko pierze leciało ale i włosy i strzępy ubrań...Eh, to był prawdziwy serial o miłości i nienawiści. Jak w życiu.

Poza szklanym ekranem Joan Collins prowadziła podobny tryb życia. Liczne romanse, małżeństwa i narzeczeństwa (między innymi z Warrenem Beatty) sprawiły, że wypracowała sobie pseudonim "British Open"

Joan Collins ma na swoim koncie cztery nieudane małżeństwa oraz romanse z Dennisem Hopper’em, Arthur Lowe, Sydney Chaplin’em, Ryan O'Neal’em i Georgem Englundem. Podobno odrzuciła zaloty samego Franka Sinatray, Roberta F. Kennedy’ego, Darryla F. Zanuck i Dean Martin. Obecnie od 2002 roku jest związana z piątym mężem Percym Gibson’em.

Mierząca 168 centymetrów wzrostu gwiazda ma trójkę dzieci oraz trójkę wnucząt. Pierwszy wnuczek urodził się w 1998 roku. Gdy została babcią kategorycznie zabroniła tytułowania siebie tym mianem.

Podobno (nie wiemy czy gwiazda opowiada o tym zdarzeniu w konwencji żartu czy na poważnie) pierwszy mąż w kilka miesięcy po ślubie chciał ją sprzedać jednemu z arabskich Szejków za 10 tysięcy funtów. Do transakcji nie doszła a przedsiębiorczego małżonka gwiazda porzuciła w dzień swoich 21. urodzin.

*Joan Collins od producentów „Dynastii” dostawała 120 tysięcy dolarów za jeden odcinek. Suma ta jednak szybko przestało jej wystarczać. W 1985 roku gwiazda zażądała podwyżki. Producenci nie chcieli przystać na jej żądanie i zlecili scenarzystom takie skonstruowanie ostatniego odcinka serii, by w nowej z łatwością postać Alexis mogła zniknąć. Gwiazda nie dała się jednak zastraszyć i była gotowa odejść z serialu. Producenci zmiękli a Joan Collins *dostała 60 tysięcy podwyżki. Ostatecznie w końcowej serii telenoweli wystąpiła tylko w 13 z 22 odcinków. Twórcy skomentowali to mówiąc ‘nie stać nas byś występowała co tydzień’.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nxlha
d1nxlha
d1nxlha