Trwa ładowanie...
d1jxan7

Joanna Brodzik

Najnowsze informacje
4.3
(4327 głosów)
Oceń:
d1jxan7

Jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek młodego pokolenia. Urodziła się w Krośnie Odrzańskim. W 1986 roku osiedliła się w Zielonej Górze po tym jak telewizor marki rubin pozbawił ją lokalu w rodzinnym mieście.

Rok 1988 to dla Joanny Brodzik pierwszy większy sukces - po badaniu IQ otrzymuje stypendium ministra kultury i jedzie na obóz dla uzdolnionych dzieci. Swoją pasję odkryła i rozbudziła w sobie w liceum.

Od 1990 roku swoje plany na teatralną karierę zaczyna wprowadzać w życie. W 1992 roku dostaje się na PWST w Warszawie. Rok 1994 przynosi Brodzik pierwszą, poważną i życiowo niełatwą decyzję do podjęcia – agencja modelek (Eastern Models) składa jej propozycję współpracy. Stojąc przed wyborem: aktorka czy modelka, Joanna wybiera szkołę aktorską.

W 1996 roku Joanna Brodzik kończy PWST i gra swoją pierwszą filmową rolę w „Dniu wielkiej ryby” Andrzeja Barańskiego. Jest to dla młodej i niedoświadczonej aktorki pierwsze zetknięcie z branżowymi sławami. Niedługo po tym zagrała w „Dzieci i ryby” Jacka Bromskiego. Fakt o którym Brodzik jeszcze wtedy nie widziała to to, że nie aktorstwo kinowe, a telewizyjne uczyni z niej prawdziwą gwiazdę.

Joanna Brodzik, * nie stroniła również od pracy na deskach teatru*. Współpracowała także z teatrem telewizji. Zagrała łącznie w kilkunastu sztukach np. „Przybysz z Narbony” 1996, „Biała dama” 1997, „Śmierć w Tyflisie” 1997, „Netta” 1998, „Atrakcyjna pozna panią...” 2000, „19 południk” 2003 czy „Seks nocy letniej” 2003.

Zanim jednak pani Joanna Brodzik wypłynęła na szerokie wody polskiego show biznesu, zaliczyła przeszło 7 seriali takich jak: „Klan”, „Graczykowie”, „Kiepscy”, „Buła i Spóła” czy „Więzy krwi”. Z aktorsko-filmowych podbojów do najważniejszych można zaliczyć epizody w „Ogniem i mieczem” oraz rolę koleżanki Judyty, Uli w „Nigdy w życiu”.

Dyplomowaną aktorką jest od roku 1996. Do punku zwrotnego dobrnęła jednak dopiero w 2002 roku kiedy to zagrała uroczą Kasię, dziewczynę Tomka, w polskiej wersji popularnego za oceanem serialu „Kasia i Tomek”.

Od tego momentu kariera Joanny nabrała prawdziwego tempa. Aktorka gra główną bohaterkę w cieszącym się ogromną popularnością serialu „Magda M”, gdzie filmowym partnerem jest Paweł Małaszyński. W 2009 roku otrzymała główną rolę w serialu "Dom nad rozlewiskiem". Następnie zagrała także w kontynuacjach: "Miłość nad rozlewiskiem" (2010) oraz "Życie nad rozlewiskiem" (2011).

Jej partnerem życiowym jest aktor Paweł Wilczak, mają dwoje dzieci – bliźniaków Jana i Franciszka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jxan7
d1jxan7
d1jxan7