Trwa ładowanie...
d2wsidc

Joanna Koroniewska

Najnowsze informacje
3.7
(956 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Toruń

Filmografia:
d2wsidc

Jedna z najbardziej znanych twarzy małego ekranu. Gwiazda telenoweli „M jak miłość”, gdzie od lat kreuje rolę Małgosi, córki Mostowiaków.

Urodziła się 27 maja 1978 roku w Toruniu. Tam dorastała, tam też po raz pierwszy realizowała swoje aktorskie pasje, grając w toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy.
Studiowała w PWSFTViT w Łodzi, gdzie dostała się za pierwszym podejściem. Była zdolną studentką, na ostatnim roku załapała się nawet na ministerialne stypendium. Absolwentką uczelni została w 2001 roku, jednak dyplom aktorski zrobiła dopiero osiem lat później.

Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako studentka, dzięki roli Małgosi Mostowiak w bijącym rekordy popularności serialu „M jak miłość”. Ta, kontynuowana po dziś dzień rola, przyniosła aktorce ogromną popularność, nie zawsze połączoną jednak z sympatią widzów. Miało to związek ze specyfiką serialowej bohaterki – dość krnąbrnej, młodej dziewczyny, nie zawsze postępującej zgodnie z wolą kochających rodziców.

Drugą, obok „M jak miłość”, produkcją telewizyjną, która przyniosła Koroniewskiej rozgłos i podniosła jej, i tak wysoką pozycję w rankingu popularności, był udział w III edycji „Tańca z gwiazdami”. Tańcząca z Robertem Kochankiem aktorka, niemal do końca pozostała jedną z głównych faworytek programu, choć ostatecznie odpadła w półfinałowej rozgrywce, zajmując i tak wysoką, trzecią pozycję w końcowym rankingu.

Poza tym, aktorka aktywnie działała na scenie, planie filmowym, przy realizacji dubbingu i w Teatrze Polskiego Radia. Wzięła udział w dwóch, krótkometrażowych filmach Mateusza Dymka, z których na szczególną uwagę zasługuje nagrodzone podczas warszawskiej Oskariady, poznańskiego MFF Off Cinema i wrocławskiej OFFensivy „Zwierzę powierzchni” (2003).Koroniewska nie tylko zagrała tu główną rolę, uzależnionej od produktów i wizerunków reklam nastolatki, ale była tez kierownikiem produkcji.

W 2004 roku zadebiutowała na scenie w spektaklu „Love Me Tender” Doroty Stalińskiej, na deskach Teatru Rampa w Warszawie. Zanim związała się na dłużej ze stołecznym Teatrem Komedia w 2006 roku, występowała na scenie warszawskiego Teatru Bajka. Przyjemny tembr głosu i dobrą dykcję, z powodzeniem wykorzystuje, grając role w Teatrze Polskiego Radia, a także podejmując pracę przy realizacji dubbingu filmowego.

W 2005 roku użyczyła swojego głosu Maggie – kreowanej przez Lindsay Lohan, głównej bohaterce familijnej komedii fantasy „Gabi – super bryka”. Rok później wzięła udział w realizacji polskiej ścieżki dźwiękowej do słynnej produkcji „Jan Paweł II” z Jonem Voightem, a w 2009 roku jej głos można było usłyszeć w filmowej wersji przebojowej „Hanny Montany”.

W 2006 roku zagrała jedną z głównych ról w polsko-amerykańskiej produkcji „Cold Kenya” w reżyserii Laurence’a Walsha. Film miał swoje pokazy na wielu światowych festiwalach, zgarniając szereg nagród dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego. Swego czasu wystąpiła w reklamie szamponu Pantene Pro-V.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wsidc
d2wsidc
d2wsidc