Trwa ładowanie...
ycipk-3jgci0
ycipk-3jgci0

Joanna Koroniewska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Toruń

Filmografia:

Daleko od noszy 2 () (Mecenas Alicja)

Hannah Montana Film (2009) (Lorelai (polski dubbing))

Daleko od noszy () (Pani adwokat)

Krowy na wypasie (2006) (Daisy)

Janosik. Prawdziwa historia (2009) (Barbara (głos))

Garbi Super Bryka (2005) (Maggie Peyton (polski dubbing))

Kocham Cię, Polsko! ()

Matka czy nastolatka? ()

Zdjęcie
Podziel się

Jedna z najbardziej znanych twarzy małego ekranu. Gwiazda telenoweli „M jak miłość”, gdzie od lat kreuje rolę Małgosi, córki Mostowiaków.

Urodziła się 27 maja 1978 roku w Toruniu. Tam dorastała, tam też po raz pierwszy realizowała swoje aktorskie pasje, grając w toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy.
Studiowała w PWSFTViT w Łodzi, gdzie dostała się za pierwszym podejściem. Była zdolną studentką, na ostatnim roku załapała się nawet na ministerialne stypendium. Absolwentką uczelni została w 2001 roku, jednak dyplom aktorski zrobiła dopiero osiem lat później.

Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako studentka, dzięki roli Małgosi Mostowiak w bijącym rekordy popularności serialu „M jak miłość”. Ta, kontynuowana po dziś dzień rola, przyniosła aktorce ogromną popularność, nie zawsze połączoną jednak z sympatią widzów. Miało to związek ze specyfiką serialowej bohaterki – dość krnąbrnej, młodej dziewczyny, nie zawsze postępującej zgodnie z wolą kochających rodziców.

Drugą, obok „M jak miłość”, produkcją telewizyjną, która przyniosła Koroniewskiej rozgłos i podniosła jej, i tak wysoką pozycję w rankingu popularności, był udział w III edycji „Tańca z gwiazdami”. Tańcząca z Robertem Kochankiem aktorka, niemal do końca pozostała jedną z głównych faworytek programu, choć ostatecznie odpadła w półfinałowej rozgrywce, zajmując i tak wysoką, trzecią pozycję w końcowym rankingu.

ycipk-3jgci0

Poza tym, aktorka aktywnie działała na scenie, planie filmowym, przy realizacji dubbingu i w Teatrze Polskiego Radia. Wzięła udział w dwóch, krótkometrażowych filmach Mateusza Dymka, z których na szczególną uwagę zasługuje nagrodzone podczas warszawskiej Oskariady, poznańskiego MFF Off Cinema i wrocławskiej OFFensivy „Zwierzę powierzchni” (2003).Koroniewska nie tylko zagrała tu główną rolę, uzależnionej od produktów i wizerunków reklam nastolatki, ale była tez kierownikiem produkcji.

W 2004 roku zadebiutowała na scenie w spektaklu „Love Me Tender” Doroty Stalińskiej, na deskach Teatru Rampa w Warszawie. Zanim związała się na dłużej ze stołecznym Teatrem Komedia w 2006 roku, występowała na scenie warszawskiego Teatru Bajka. Przyjemny tembr głosu i dobrą dykcję, z powodzeniem wykorzystuje, grając role w Teatrze Polskiego Radia, a także podejmując pracę przy realizacji dubbingu filmowego.

W 2005 roku użyczyła swojego głosu Maggie – kreowanej przez Lindsay Lohan, głównej bohaterce familijnej komedii fantasy „Gabi – super bryka”. Rok później wzięła udział w realizacji polskiej ścieżki dźwiękowej do słynnej produkcji „Jan Paweł II” z Jonem Voightem, a w 2009 roku jej głos można było usłyszeć w filmowej wersji przebojowej „Hanny Montany”.

W 2006 roku zagrała jedną z głównych ról w polsko-amerykańskiej produkcji „Cold Kenya” w reżyserii Laurence’a Walsha. Film miał swoje pokazy na wielu światowych festiwalach, zgarniając szereg nagród dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego. Swego czasu wystąpiła w reklamie szamponu Pantene Pro-V.

ycipk-3jgci0
ycipk-3jgci0
ycipk-3jgci0