Trwa ładowanie...
d2qffz2

John Krasinski

Najnowsze informacje
4.2
(25 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Newton, Massachusetts, USA

Scenarzysta:

Promised Land (2012) (Dustin Noble)

Filmografia:
d2qffz2

Amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy polskiego pochodzenia, znany głównie z roli w sitcomie „Biuro” oraz komedii romantycznej „Licencja na miłość”.

John Burke Krasinski urodził się 20 października 1979 roku w Newton, w stanie Massachusetts w USA. Jego rodzice są polskimi emigrantami.Ukończył studia na Brown University, a następnie uczęszczał do National Theater Institute w Waterford. Zanim z nad wyraz dużego chłopaka o wystających uszach stała się gwiazda, John zagrał w epizodycznej roli u Sama Mendesa, w filmie wojennym „Jarhead: Żołnierze piechoty morskiej”.

* Aktor wystąpił też, między innymi, w takich filmach fabularnych jak Miłosne gierki*, George’a Clooney’a; Dreamgirls i Kinsey Billa Condona; Licencja na miłość Kena Kwapisa; Smiley Face Gregga Araki; Holiday Nancy Meyers; Radosne Purim Christophera Guesta.

Zagrał u boku Drew Barrymore w produkcji Kena Kwapisa „Everybody Loves Whales”, którego amerykańska premiera będzie miała miejsce 12 stycznia 2012 roku. Wystąpił także wraz z Meryl Streep, Aleckiem Baldwinem i Steve’em Martinem w komedii Nancy Meyers „To skomplikowane” i u Sama Mendesa, obok Mai Rudolph w filmie „Para na życie”.

* Aktor dokonał adaptacji książki Davida Fostera Wallace’a, pt. Brief Interviews with Hideous Men* na potrzeby niezależnego filmu fabularnego pod tym samym tytułem, który również wyreżyserował. Występują w nim: Julianne Nicholson, Bobby Cannavale, Josh Charles, Dominic Cooper, Timothy Hutton, Christopher Meloni, Chris Messina, Max Minghella, Lou Taylor Pucci i Ben Shenkman.

Współpracował z George’em Clooney’em w „Miłosnych gierkach”; „Potwory kontra obcy”; „Shrek Trzeci”; „Licencja na miłość” Kena Kwapisa; „Holiday” Nancy Meyers; „Dreamgirls” Billa Condona i „Kinsey”;* podkładał także swój głos pod postaci z filmów animowanych. Wystąpił też w serialach NBC „Prawo i porządek”, „Ed” i „Bez śladu”.*

John dwukrotnie odbierał nagrodę SAG za Outstanding Performance by an Ensemble in a Comedy Series z kolegami z planu hitowego serialu Biuro (The Office).

Od 2010 roku John Krasinski jest mężem aktorki, Emily Bunt.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qffz2
d2qffz2
d2qffz2