WP

John Krasinski - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy polskiego pochodzenia, znany głównie z roli w sitcomie „Biuro” oraz komedii romantycznej „Licencja na miłość”.

John Burke Krasinski urodził się 20 października 1979 roku w Newton, w stanie Massachusetts w USA. Jego rodzice są polskimi emigrantami.Ukończył studia na Brown University, a następnie uczęszczał do National Theater Institute w Waterford. Zanim z nad wyraz dużego chłopaka o wystających uszach stała się gwiazda, John zagrał w epizodycznej roli u Sama Mendesa, w filmie wojennym „Jarhead: Żołnierze piechoty morskiej”.

Aktor wystąpił też, między innymi, w takich filmach fabularnych jak Miłosne gierki, George’a Clooney’a; Dreamgirls i Kinsey Billa Condona; Licencja na miłość Kena Kwapisa; Smiley Face Gregga Araki; Holiday Nancy Meyers; Radosne Purim Christophera Guesta.

Zagrał u boku Drew Barrymore w produkcji Kena Kwapisa „Everybody Loves Whales”, którego amerykańska premiera będzie miała miejsce 12 stycznia 2012 roku. Wystąpił także wraz z Meryl Streep, Aleckiem Baldwinem i Steve’em Martinem w komedii Nancy Meyers „To skomplikowane” i u Sama Mendesa, obok Mai Rudolph w filmie „Para na życie”.

Aktor dokonał adaptacji książki Davida Fostera Wallace’a, pt. Brief Interviews with Hideous Men na potrzeby niezależnego filmu fabularnego pod tym samym tytułem, który również wyreżyserował. Występują w nim: Julianne Nicholson, Bobby Cannavale, Josh Charles, Dominic Cooper, Timothy Hutton, Christopher Meloni, Chris Messina, Max Minghella, Lou Taylor Pucci i Ben Shenkman.

WP

Współpracował z George’em Clooney’em w „Miłosnych gierkach”; „Potwory kontra obcy”; „Shrek Trzeci”; „Licencja na miłość” Kena Kwapisa; „Holiday” Nancy Meyers; „Dreamgirls” Billa Condona i „Kinsey”; podkładał także swój głos pod postaci z filmów animowanych. Wystąpił też w serialach NBC „Prawo i porządek”, „Ed” i „Bez śladu”.

John dwukrotnie odbierał nagrodę SAG za Outstanding Performance by an Ensemble in a Comedy Series z kolegami z planu hitowego serialu Biuro (The Office).

Od 2010 roku John Krasinski jest mężem aktorki, Emily Bunt.

Data urodzenia

20.10.1979

Miejsce urodzenia

Newton, Massachusetts, USA

Scenarzysta

Promised Land (Dustin Noble)

Filmografia

Pożyczony narzeczony (Ethan)

Na ratunek wielorybom (Adam Carlson)

Radosne Purim (Funkcjonariusz)

Promised Land (Dustin Noble)

To skomplikowane (Harley)

Para na życie (Burt)

Nauki przedmałżeńskie (Ben Murphy)

Miłosne gierki (Carter Rutherford)

Biuro (US) (Jim Halpert)

Holiday (Ben)

WP
WP
WP