Trwa ładowanie...
d8plh9z

Jonah Hill

Najnowsze informacje
4.1
(18 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Los Angeles, Kalifornia, USA

Scenarzysta:
Filmografia:
d8plh9z

Jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów komediowych młodszego pokolenia, gwiazda takich filmów, jak „Supersamiec”, „Wpadka”, czy „Evan Wszechmogący”.

Urodził się 20 grudnia 1983 roku w Los Angeles. Od zawsze interesował się gatunkiem komediowym, nie tyle pod kątem gry aktorskiej, co prezentowanych tam gagów, skeczów, dialogów. Pasjami oglądał „Simpsonów” i „The Larry Sanders Show”, zachwycając się prezentowanym tam, ciętym humorem.

Sam również marzył przede wszystkim o pisaniu, stąd pomysł podjęcia odpowiednich studiów w New School w Nowym Jorku. To wówczas udało mu się nawiązać współpracę z jedną z nowojorskich scen kabaretowych (Black and White Bar w East Village), gdzie stale dostarczał nowe teksty i pomysły.Podczas studiów w Nowym Jorku zapoznał się i zaprzyjaźnił z rodzeństwem Hoffmanów (Jake’iem i Rebeką), dziećmi słynnego aktora Dustina Hoffmana. Ten, zachwycony talentem komicznym Hilla, szybko wkręcił go na plan komediodramatu „Jak być sobą” (2004), w którym sam występował jako jedna z głównych gwiazd. W ten sposób niedoświadczony aktor miał okazję debiutu w nie lada towarzystwie (Naomi Watts, Isabelle Huppert, Jude Law, Jason Schwartzman, Mark Wahlberg).

Jego dalsza kariera potoczyła się sprawnie i szybko. Debiutancka rola zapewniła mu menedżera, który momentalnie zauważył w nim komediowy potencjał. Zaledwie rok później pojawił się na planie słynnej komedii „40-letni prawiczek”, po raz pierwszy spotykając się na planie ze znanym reżyserem komedii - Juddem Apatowem. Dwa lata później trafił do niego na plan „Wpadki” (2007), a następnie – już jako całkiem rozpoznawalna postać - pojawił się w jego komediodramacie „Śmieszni ludzie” (2009).

W międzyczasie zaliczył szereg występów w mniej lub bardziej głośnych komediach: „Babcisynek” (2006), „Klik: i robisz, co chcesz” (2006), „Przyjęty” (2006, nominacja do Teen Choice Award), „Supersamiec” (2007, dwie nominacje do MTV Movie Award i do Teen Choice Award), „Evan Wscehmogący” (2007), „Chłopaki też płaczą” (2008), czy „Noc w muzeum 2” (2009), co ugruntowało jego pozycję jako jednego z czołowych przedstawicieli młodego pokolenia komików. W zyskaniu na popularności na pewno pomogła mu charakterystyczna fizyczność – spora nadwaga, ‘dziecięce’, wiecznie zdziwione oczy i lekko zachrypnięty głos.

Ma na swoim koncie współpracę z najsłynniejszymi komikami światowego showbiznesu: Stevem Carellem („40-letni prawiczek”), Adamem Sandlerem („Klik: i robisz, coc chesz”), Sethem Rogenem („Wpadka”), Benem Stillerem („Noc w muzem 2”), Sachą Baronem Cohenem („Brüno”), Russellem Brandem („Get Him to the Greek”), Jasonem Seglem („Chłopaki też płaczą”) i Rickym Gervais („The Invention of Lying”).

Najświeższą produkcją z jego gwiazdorskim, tytułowym udziałem będzie komedia „Cyrus” (2010). W końcu będzie miał też okazję zrealizować swój scenariopisarski talent, jako współautor scenariusza do przygodowej komedii „The Adventurer’s Handbook”. Hill jest również producentem wykonawczym oraz jedną z głównych gwiazd tego filmu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8plh9z
d8plh9z
d8plh9z