Trwa ładowanie...
d29hyah

Jorge Garcia

Najnowsze informacje
4.6
(29 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Omaha, Nebraska, USA

Filmografia:

Frida (2002) (Doktor)

Polowanie na drużbów (2015) (Lurch / Garvey)

Cooties (2014) (Rick)

Get a Job (2013) (Fernando)

Alcatraz () (Dr. Diego ''Doc'' Soto)

d29hyah

Amerykański aktor filmowy i telewizyjny o aparycji ‘sympatycznego grubaska’. Najbardziej charakterystyczny bohater popularnego serialu „Zagubieni”.

Urodził się 28 kwietnia 1973 roku w miejscowości Omaha, w stanie Nebraska. Latynoamerykańskie imię i nazwisko zawdzięcza kubańsko-chilijskiemu pochodzeniu. Od trzeciego roku życia wychowywał się w San Juan Capistrano w Kalifornii, dokąd przeprowadzili się jego rodzice. W liceum reprezentował szkołę w wrestlingu, a dla potrzeb tej dyscypliny przybrał pseudonim ‘Baby Face Assassin’.

Studiował komunikację społeczną na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, a następnie dołączył do zespołu Beverly Hills Playhouse, gdzie stawiał pierwsze kroki jako aktor i artysta kabaretowy. Początkowo był zainteresowany głównie pracą po drugiej stronie kamery, dopiero później skłonił się w kierunku aktorstwa.

Zaczynał od występów w niskobudżetowych produkcjach klasy B. Jego aktorskim debiutem na ekranie był film akcji „Raven’s Ridge” (1997). Cztery lata później po raz pierwszy dał się poznać telewizyjnej publiczności, pojawiając się w jednym z odcinków serialu „Spin City” (2001). Nieco dłużej zagościł na planie serialu komediowego „Jak pan może, panie doktorze?” z Tedem Dansonem (2003-2004), a jeszcze w tym samym roku pojawił się też u boku Petera Falka w roli nieśmiertelnego porucznika Columbo w telewizyjnym filmie „Columbo: Nocne życie porucznika” (2003). Mimo rozwoju kariery ekranowej, nie porzucał jednocześnie zajęcia estradowego komika.

Absolutnym przełomem w jego karierze był angaż do roli Hugo ‘Hurleya’ Reyesa, jednego z głównych bohaterów serialu „Zagubieni”.Garcia od samego początku tak bardzo spodobał się twórcom tej produkcji, że został zatrudniony jako pierwszy, podczas gdy reszta aktorskiej ekipy była dopiero kompletowana. Rola Hurleya uczyniła go sławnym na cały świat, przynosząc również łańcuszek nagród i nominacji (dwie nagrody Alma, zespołowa nagroda Screen Actors Guild, cztery nominacje do Teen Choice Award, dwie nominacje do Image Award).

Mimo absorbującej pracy na planie „Zagubionych”, aktor znalazł czas na występy filmowe, z których najsłynniejszy to rola w komedii familijnej „Wesołych Świąt” z Dannym DeVito i Matthew Broderickiem (2006). Poza tym wziął udział w komediach romantycznych: „Happily Even After” (2004) i „Little Athens” (2005), dramacie/romansie „The Good Humor Man” (2005) i kilku krótkometrażowych produkcjach (m.in. w nominowanej do Oskara komedii „Our Time is Up” z Kevinem Pollackiem 2004).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29hyah
d29hyah
d29hyah