Trwa ładowanie...
d3gs8kw

Julia Kamińska

Najnowsze informacje
4.3
(8267 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdańsk, Polska

Filmografia:
d3gs8kw

Polska aktorka młodego pokolenia. Popularność przyniosła jej rola Uli Cieplak, tytułowej bohaterki serialu "BrzydUla".

Julia Małgorzata Kamińska urodziła się 13 listopada 1987 roku w Gdańsku. Swoją karierę rozpoczęła grając w przedstawieniach szkolnego teatrzyku. Później zaczęła uczestniczyć w sztukach Teatru Edukacyjnego Wybrzeża w Gdańsku. Pierwszy raz pojawiła się w telewizji za sprawą programu TVP "Królestwo Maciusia". W ten sposób trafiła do agencji aktorskiej, dzięki czemu zagrała w serialu "Pełną parą" u boku Krzysztofa Bakulińskiego razem ze swoim bratem - Christianem.

Jedną z ważniejszych ról w jej życiu okazała się rola Tosi w serialu na podstawie książki Katarzyny Grocholi pt. "Ja wam pokażę". Grała tam u boku m.in. Edyty Jungowskiej. Wystąpiła także gościnnie w „Barwach szczęścia”.

Kamińska rozpoczęła studia z zakresu germanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Zanim trafiła na plan serialu TVN-u, miała zamiar skończyć germanistykę i być nauczycielką. Myślała nawet o studiach doktoranckich. Rodzicom, parze inżynierów z Gdańska, nie bardzo podobał się pomysł pójścia w świat show-biznesu, ale ufali, że rozsądek córki weźmie górę.

Pierwszą główną rolą w jej karierze była* rola Uli Cieplak w serialu "BrzydUla", gdzie partnerował jej Filip Bobek. Do tego serialu wykonała piosenkę „Tyle słońca w całym mieście”* Anny Jantar, będącą tłem muzycznym czołówki, a także napisała scenariusz do trzech odcinków. Rolę Brzyduli dostała za sprawą castingu - czekała na nią około 3 miesięcy, zanim zdecydowano, że to właśnie ona zostanie główną bohaterką serialu. „BrzydUla” pod koniec swojej emisji cieszyła się bardzo dużą popularnością (momentami oglądalność sięgała ponad 5 milionów widzów).

Dzięki udziałowi w "Brzyduli" Julia Kamińska otrzymała wiele propozycji, zagrała m.in. w serialu "Naznaczony", a także w filmach "Mniejsze zło" czy "Zero". Udzieliła również głosu dwóm postaciom filmów animowanych: Astrid z "Jak wytresować smoka" oraz Rysi Krysi z bajki "Ryś i spółka". W listopadzie 2010 ukazał się wraz z teledyskiem utwór Kamińskiej pt. „Każdy chciałby tak mieć”, nagrany do filmu animowanego Disneya pt. „Zaplątani”, w której aktorka udzieliła głosu Roszpunce.

Julia Kamińska pracuje również w teatrze - ostatnio grała w spektaklu pt. "Podwójna rezerwacja" w Teatrze Komedia. Została laureatką plebiscytu Telekamery 2010 w kategorii aktorka. Uzyskała nominację do nagrody Wiktory 2009 w kategorii największe odkrycie telewizyjne. W 2010 wzięła udział w XI edycji programu „Taniec z gwiazdami”, który wygrała w parze z Rafałem Maserakiem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gs8kw
d3gs8kw
d3gs8kw