ycipk-30dta0
ycipk-30dta0

Julia Kamińska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Gdańsk, Polska

Filmografia:

Być jak Kazimierz Deyna (2011) (uczennica)

Swing (2012) (Agnieszka)

Wkręceni (2014) (Pokojówka)

Fantastyczna czwórka (2015) (2015) (Sue Storm (głos))

Jak wytresować smoka 2 (2014) (Astrid)

Pełną parą () (Agnieszka Niwińska)

Reguły gry () (Natasza Sznajder)

Zaplątani (2010) (Ropuszka)

Zero (2009) (Pracownica restauracji)

BrzydUla () (Ula Cieplak)

Ja Wam pokażę! (serial) () (Tośka)

Ryś i spółka (2008) (Rysia Krysia)

Jak wytresować smoka (2009) (Astrid)

Mniejsze zło (2008) (Poetka)

Zdjęcie
Podziel się

Polska aktorka młodego pokolenia. Popularność przyniosła jej rola Uli Cieplak, tytułowej bohaterki serialu "BrzydUla".

Julia Małgorzata Kamińska urodziła się 13 listopada 1987 roku w Gdańsku. Swoją karierę rozpoczęła grając w przedstawieniach szkolnego teatrzyku. Później zaczęła uczestniczyć w sztukach Teatru Edukacyjnego Wybrzeża w Gdańsku. Pierwszy raz pojawiła się w telewizji za sprawą programu TVP "Królestwo Maciusia". W ten sposób trafiła do agencji aktorskiej, dzięki czemu zagrała w serialu "Pełną parą" u boku Krzysztofa Bakulińskiego razem ze swoim bratem - Christianem.

Jedną z ważniejszych ról w jej życiu okazała się rola Tosi w serialu na podstawie książki Katarzyny Grocholi pt. "Ja wam pokażę". Grała tam u boku m.in. Edyty Jungowskiej. Wystąpiła także gościnnie w „Barwach szczęścia”.

Kamińska rozpoczęła studia z zakresu germanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Zanim trafiła na plan serialu TVN-u, miała zamiar skończyć germanistykę i być nauczycielką. Myślała nawet o studiach doktoranckich. Rodzicom, parze inżynierów z Gdańska, nie bardzo podobał się pomysł pójścia w świat show-biznesu, ale ufali, że rozsądek córki weźmie górę.

ycipk-30dta0

Pierwszą główną rolą w jej karierze była* rola Uli Cieplak w serialu "BrzydUla", gdzie partnerował jej Filip Bobek. Do tego serialu wykonała piosenkę „Tyle słońca w całym mieście”* Anny Jantar, będącą tłem muzycznym czołówki, a także napisała scenariusz do trzech odcinków. Rolę Brzyduli dostała za sprawą castingu - czekała na nią około 3 miesięcy, zanim zdecydowano, że to właśnie ona zostanie główną bohaterką serialu. „BrzydUla” pod koniec swojej emisji cieszyła się bardzo dużą popularnością (momentami oglądalność sięgała ponad 5 milionów widzów).

Dzięki udziałowi w "Brzyduli" Julia Kamińska otrzymała wiele propozycji, zagrała m.in. w serialu "Naznaczony", a także w filmach "Mniejsze zło" czy "Zero". Udzieliła również głosu dwóm postaciom filmów animowanych: Astrid z "Jak wytresować smoka" oraz Rysi Krysi z bajki "Ryś i spółka". W listopadzie 2010 ukazał się wraz z teledyskiem utwór Kamińskiej pt. „Każdy chciałby tak mieć”, nagrany do filmu animowanego Disneya pt. „Zaplątani”, w której aktorka udzieliła głosu Roszpunce.

Julia Kamińska pracuje również w teatrze - ostatnio grała w spektaklu pt. "Podwójna rezerwacja" w Teatrze Komedia. Została laureatką plebiscytu Telekamery 2010 w kategorii aktorka. Uzyskała nominację do nagrody Wiktory 2009 w kategorii największe odkrycie telewizyjne. W 2010 wzięła udział w XI edycji programu „Taniec z gwiazdami”, który wygrała w parze z Rafałem Maserakiem.

ycipk-30dta0
ycipk-30dta0