Trwa ładowanie...
d3zsd4z

Justin Timberlake

Najnowsze informacje
4.4
(718 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Memphis, Tennessee, USA

Filmografia:
d3zsd4z

Popularny, amerykański piosenkarz i aktor, były wokalista słynnego boys-bandu ‘N Sync. Gwiazda filmów „Alpha Dog”, „Guru miłości” i „The Open Road”.

Urodził się 31 stycznia 1981 roku w Memphis w stanie Tennessee, dorastał w leżącym nieopodal Millington. Jego rodzice rozwiedli się, kiedy miał cztery lata, szczęśliwie nie zachwiało to jednak jego stosunków z ojcem. Wychowywał się w dość religijnej atmosferze, oboje rodziców było baptystami.

Jako że od dziecka przejawiał wokalny talent, w wieku 11 lat trafił do telewizyjnego, łowiącego talenty programu „Star Search” i choć nie zdobył głównej nagrody, został zauważony i już w kolejnym roku dostał się do programu dla dzieci „Klub Myszki Miki”, emitowanego w Disney Channel. Związał się z nim na dwa lata, spotykając na planie nie znane jeszcze wówczas koleżanki – Christinę Aguilerę i Britney Spears.

Jego kariera nabrała rozpędu wraz z dołączeniem do zespołu ‘N Sync (1995), który wkrótce okazał się jednym z najsłynniejszych boys-bandów na świecie.Timberlake święcił triumfy jako czołowy wokalista popularnej grupy, która ostatecznie stała się dla niego trampoliną do solowej kariery, zarówno wokalnej, jak i aktorskiej.

Jako aktor zadebiutował już w 1999 roku, epizodem w serialu „Dotyk anioła”. Pierwsza większa rola nadeszła rok później wraz z telewizyjną komedią „Modelka na medal” (2000). Po czterech latach przerwy od występów na ekranie powrócił, pojawiając się u boku tak znakomitych aktorów, jak Kevin Spacey i Morgan Freeman w thrillerze „Edison” Davida J. Burke’a (2005).

Przełomem w karierze aktorskiej Timberlake’a był występ u boku Bruce’a Willisa w kryminalnym „Alpha Dog” Nicka Cassavetesa (2006, nominacja do MTV Movie Award i Teen Choice Award). W tym samym roku pojawił się też u boku u boku Samuela L. Jacksona i Christiny Ricci w dramacie muzycznym „Jęk czarnego węża” i wziął udział w komedii sci-fi „Koniec świata”.

Jednocześnie święcił triumfy na estradzie, wydając kolejne, przebojowe albumy i pojawiając się w pamiętnych duetach z takimi gwiazdami, jak Janet Jackson, Kylie Minouge, czy Madonna. Popularności przysparzały mu dodatkowo głośne związki z czołowymi postaciami amerykańskiego show-biznesu: Britney Spears (2000-2002), Cameron Diaz (2003-2006), wreszcie z Jessiką Biel (od 2007 roku).

Jedną z głośniejszych ‘ról’ filmowych Timberlake’a jest mówiona rola Artiego w dwóch ostatnich częściach przebojowego „Shreka” (2007, 2010). W 2008 roku wziął udział w komedii „Guru miłości” z Mike’iem Meyersem i Jessiką Albą, a całkiem ostatnio wystąpił u boku Jeffa Bridgesa w pierwszoplanowej roli Carltona w komediodramacie „The Open Road” Michaela Mreeditha (2009).

Justin Timberlake jest laureatem dwóch telewizyjnych nagród Emmy z 2007 i 2009 roku, za gościnne występy w słynnym programie rozrywkowym Saturday Night Live.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zsd4z
d3zsd4z
d3zsd4z