Trwa ładowanie...
ycipk-mrj3g8
ycipk-mrj3g8

Karl Urban - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Nowozelandzki aktor, który popularnośc zyskał dzięki roli Eomera, energicznego wodza jeźdźców Rohanu i siostrzeńca króla Theodena we "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona wg trylogii Tolkiena.

Urban urodził się w Wellington w Nowej Zelandii, po raz pierwszy wystąpił w telewizji jeszcze jako dziecko. W czasie nauki szkolnej napisał, wyreżyserował i występował w licznych filmach i produkcjach teatralnych. Po ukończeniu szkoły rozpoczął studia, które wkrótce przerwał, by zająć się swoją karierą aktorską, pracował wtedy na terenie całej Oceanii, zarówno w teatrze, jak i w filmie.

Urban zadebiutował w filmie fabularnym na planie filmu Niebo wytwórni Miramax, w którym występowali także Martin Donovan i Richard Schiff. Za rolę w filmie Via Satellite otrzymał swoją pierwszą nagrodę dla najlepszego aktora, przyznaną mu w trakcie ceremonii rozdania nowozelandzkich nagród filmowych.

W 2000 roku Peter Jackson obsadził tego nowozelandzkiego aktora w filmie Władca Pierścieni po obejrzeniu wstępnie zmontowanego niezależnego filmu The Price of Milk, za który Urban otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora przyznaną mu podczas ceremonii rozdania nowozelandzkich nagród filmowych.

ycipk-mrj3g8

Młody aktor zagrał także w filmie wytwórni Warner Bros./Dark Castle Statek widmo, w którym oprócz niego zagrali także Gabriel Byrne i Julianna Margulies.

Urban zakończył ostatnio pracę na planie filmu Davida Twohy'ego The Chronicles of Riddick, w którym grał także Vin Diesel, niedługo zobaczymy go także w filmie The Bourne Supremacy, w reżyserii Paula Greengrassa, w którym w roli głównej wystąpi Matt Damon.

Zobacz: Najlepsze filmy Science Fiction 2016 roku

ycipk-mrj3g8
ycipk-mrj3g8