Trwa ładowanie...
d3ahkbq

Kat Dennings

Najnowsze informacje
4.4
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Filadelfia, Pensylwania, USA

Filmografia:
d3ahkbq

Amerykańska aktorka młodego pokolenia, kojarzona głównie z rolami zbuntowanych nastolatek (vide Marla w „40-letnim prawiczku”). Tytułowa bohaterka komedii romantycznej „Nick i Norah” z Michaelem Cerą.

Urodziła się 13 czerwca 1986 roku w Filadelfii, w stanie Pensylwania, jako najmłodsza z piątki rodzeństwa. Pochodzi z rodziny o żydowskich korzeniach. Jej ojciec jest naukowcem - biochemikiem, mama – logopedą.

Nigdy nie chodziła do publicznej szkoły, mimo to na ekranie przyszło jej grać właśnie typowe, zbuntowane nastolatki - uczennice najzwyklejszych w świecie ogólniaków. Buntowniczy charakter granych przez nią postaci świetnie podkreślało to, co z czasem stało się znakiem rozpoznawczym dziewczyny – ciemnoczerwona szminka, silnie kontrastująca z bladą cerą.

Karierę zaczęła w wieku 14 lat, od występu w jednym odcinku serialu „Seks w wielkim mieście” (2000).Zaledwie rok później trafiła na plan serialu komediowego serialu „Jak wychować tatę”, gdzie grała jedną z głównych bohaterek. Po kilku dalszych występach telewizyjnych (m.in. w familijnej straszno-śmiesznej produkcji „Między ziemią a niebem” 2002) zadebiutowała na dużym ekranie, pojawiając się u boku Hilary Duff w muzycznym filmie fantasy „Szansa na sukces” (2004).

Przełomowym występem w karierze Dennings była rola Marli w głośnej komedii Judda Apatowa „40-letni prawiczek” ze Stevem Carellem w roli głównej (2005).Jeszcze w tym samym roku pojawiła się u boku Jessiki Biel w dramacie/romansie „London” oraz obok Edwarda Nortona i Evan Rachel Wood w niezależnym thrillerze „Dolina iluzji”, natomiast rok później trafiła na plan sequela głośnej komedii akcji „Agent XXL” (2006).

W międzyczasie można ją było oglądać na małym ekranie w gościnnych rolach w takich serialach, jak „Ostry dyżur”, czy „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Zagrała córkę Roberta Downeya Jr. i obiekt westchnień Antona Yelchina w komedii romantycznej dla nastolatków „Charlie Bartlett” (2007), a rok później pojawiła się u boku Anny Faris i Emmy Stone w „Króliczku”.

Kolejnym krokiem milowym w karierze idolki nastolatków, była pierwszoplanowa, tytułowa rola u boku Michaela Cery w komedii romantycznej „Nick i Norah” (2008). Znakomity duet dwójki młodych aktorów zachwycił publiczność i krytykę, pozwalając Kat zebrać kilka pierwszych nominacji do nagród filmowych: MTV Movie Award, Satellite Award i Teen Choice Award.

Ostatnie produkcje z jej udziałem, to: komedia romantyczna „Arlen Faber” z Jeffem Danielsem, familijny film dla dzieci „Kamień życzeń” Roberta Rodrigueza, film sci-fi „Defendor” z Sandrą Oh i Woodym Harrelsonem i komedia sportowa „End Zone” z Joshenm Hartnettem (2009).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ahkbq
d3ahkbq
d3ahkbq