Trwa ładowanie...
dui09mm

Katarzyna Cichopek

Najnowsze informacje
3.2
(13062 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Wkręceni 2 (2015)

Dziki () (Zosia Walczakowa)

Tancerze () (Klaudia Lichotek)

dui09mm

Popularna polska aktorka, prezenterka telewizyjna oraz tancerka. Popularność zdobyła dzięki serialowi „M jak miłość” oraz programom „Taniec z gwiazdami” , „Jak oni Śpiewają?” i „Tylko nas dwoje”.

* Katarzyna Cichopek urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie.* Uczęszczała do LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie oraz do szkoły sportowej o profilu gimnastyki artystycznej. Studiowała psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W 2006 roku obroniła pracę magisterską o ruchu New Age.

Już w wieku 12 lat dostała się do kółka teatralnego przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Cichopek zadebiutowała w 1997 roku w reżyserowanej przez Izabellę Cywińską „Bożej podszewce", a trzy lata później otrzymała rolę w popularnym serialu „M jak Miłość", gdzie do dziś wciela się w postać Kingi Zduńskiej.Wystąpiła także u boku Pawła Wawrzeckiego w serialu komediowym „Daleko od noszy" i razem z Bogusławem Lindą w „I kto tu rządzi". Wcieliła się w Klaudię Lichotek w serialu „Tancerze", stanowiących adaptację amerykańskiego serialu „Fame". Mogliśmy ją także oglądać gościnnie w serialu „Agentki".

Razem z Krzysztofem Ibiszem prowadziła muzyczne show pt. „Jak Oni Śpiewają" - emitowany na żywo program z udziałem celebrytów. Samodzielnie prowadziła również program „Gra wstępna" - rozrywkowy teleturniej randkowy. W latach 2006, 2007, 2008 i 2010 prowadziła festiwal TOPtrendy, którego koncerty są transmitowane na żywo na antenie telewizji Polsat.

W 2005 roku wzięła udział w II edycji „Tańca z gwiazdami". Jej partnerem był Marcin Hakiel, z którym wygrała tę edycję programu, a rok później także Finał Finałów Tańca z Gwiazdami. Para reprezentowała Polskę w Konkursie Tańca Eurowizji (Londyn 2007), zajmując wysokie, czwarte miejsce. W międzyczasie powstały: cykl „Taniec krok po kroku - Szkoła tańca Kasi Cichopek i Marcina Hakiela".

Katarzyna Cichopek była wielokrotnie nominowana do prestiżowej nagrody Wiktora, przyznawanej przez Akademię Telewizyjną (m.in. w 2009 roku w kategorii Najlepszy prezenter TV, w roku 2008 w kategorii Największe odkrycie telewizyjne i w 2007 w kategorii Największe odkrycie telewizyjne). Przez dwa lata nominowana była wraz z Krzysztofem Ibiszem do nagrody Telekamery Teletygodnia, przyznawanej przez czytelników Teletygodnia (m.in. w 2009 roku w kategorii Osobowość w rozrywce i w 2008 roku w kategorii Rozrywka). Jest również laureatką plebiscytu „Viva! Najpiękniejsi 2005", w 2006 podczas Finału Finałów Tańca z Gwiazdami otrzymała nagrodę Teleostrogi, przyznaną przez czytelników Teletygodnia w kategorii Gwiazda, a w akcji "Mocne Strony Kobiety" magazynu Cosmopolitan zdobyła tytuł Cosmogwiazdy 2008.

Poza tym aktorka często pojawia się w reklamach telewizyjnych. Reklamowała m.in. ekskluzywną bieliznę marki Samanta, pismo kobiece „Przyjaciółka" oraz lalki Barbie.

Prywatnie Cichopek jest od 2008 roku żoną tancerza Marcina Hakiela, z którym tańczyła w parze w „Tańcu z gwiazdami”. 8 lipca 2009 roku przyszedł na świat ich syn, Adam.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dui09mm
dui09mm
dui09mm