Trwa ładowanie...
d37fxog

Katarzyna Herman

Najnowsze informacje
4.2
(248 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Mrągowo

Filmografia:
d37fxog

Słynąca z nieprzeciętnej urody polska aktorka teatralna i filmowa. Związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie.

* Katarzyna Herman urodziła się 13 sierpnia 1971 roku w Mrągowie. W 1994 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.*Jej talent został dostrzeżony niemal od razu. Już w 1994 roku otrzymała wyróżnienie za rolę Iriny w "Musztra - sztuka i życie" na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku aktorka debiutowała w teatrze rolą Agafii Tichonowny w "Ożenku". W roku następnym dostała za tę rolę nagrodę na XXXV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

W filmie debiutowała w 1996 roku rolą Iwony w filmie "Urok wszeteczny". W 1997 roku zagrała Janeczkę Jurewicz, siostrę Marysi w popularnym serialu "Boża podszewka". Od tego czasu Katarzyna Herman jest aktorką rozpoznawalną. W 2004 roku wcieliła się w „M jak miłość” w postać Iwony Majer, prezes firmy "L'Attivo", szefowej Jacka Mileckiego (Robert Gonera).

W roku następnym została zaangażowana do serialu "Egzamin z życia", gdzie zagrała rolę Małgorzaty Drawskiej. Złoty okres w karierze Katarzyny Herman rozpoczął się w roku 2005, kiedy to znalazła się w obsadzie serialu "Magda M.", gdzie wcieliła się w postać Karoliny Waligóry, żony Wiktora, przyjaciółki Magdy Miłowicz. Następnie na moment zatrzymała się w ekipie serialu "Kryminalni", w którym zagrała Martę Lipską.

Dużym sukcesem dla aktorki była rola w serialu Agnieszki Holland, "Ekipa", gdzie stworzyła niezapomnianą, pełną charakteru postać Aleksandry Pyszny, szefowej Gabinetu Politycznego Premiera. Następnie zagrała Magdę Basiak, żonę "Mnicha", w filmie "Świadek koronny" i jego serialowym odpowiedniku, w "Odwróconych".* W 2007 roku została nagrodzona Różą Gali dla Najpiękniejszej.*

Mężem Katarzyny Herman jest Tomasz Brzozowski. W 2004 roku urodziła syna Leona, a 21 lipca 2009 córkę Romę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37fxog
d37fxog
d37fxog