Trwa ładowanie...
d44tzim

Katarzyna Zawadzka

Najnowsze informacje
3.9
(23 głosy)
Oceń:
d44tzim

Polska aktorka, zdobywczyni nagrody za debiut aktorski na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie "W imieniu diabła".

Katarzyna Zawadzka urodziła się w 1984 roku. Jest studentką Wydziału Aktorskiego na PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie.Występowała w małych rolach w serialach: była sekretarką w redakcji "Gazety Brukowej" w "Klanie", pielęgniarką w "Na dobre i na złe" czy "Daleko od noszy" oraz Patrycją w "Tancerzach". Zagrała również pomoc kuchenną w jednym z filmów z cyklu "Święta polskie".

Przełom w jej karierze nastąpił w 2011 roku, kiedy otrzymała na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę za debiut aktorski, w filmie "W imieniu diabła" w reżyserii Barbary Sass-Zdort.

"W imieniu diabła" to szokująca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Opowieść o kobietach, które znalazły się na granicy wiary i szaleństwa, miłości i pożądania. Historia sióstr zakonnych, którym przewodniczy ksiądz franciszkanin. Film zainspirowany został wydarzeniami sprzed trzech lat do jakich doszło w Kazimierzu Dolnym. Odbyła się tam wtedy bezprecedensowa eksmisja, zamieszkujących pobliski klasztor, sióstr betanek.

* Katarzyna Zawadzka zagrała w tym filmie główną rolę, wcieliła się w siostrę Annę.*Jej bohaterka wydaje się nie być do końca przekonana, co do nowej formy wyznawania wiary. Osamotniona, wewnętrznie rozdarta, będzie musiała stoczyć bezwzględną walką o czystość swojej duszy i ciała.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44tzim
d44tzim
d44tzim