Trwa ładowanie...
d3pf05x
Aktualności

"Katyń" popularny na Węgrzech

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
kadr z filmu "Katyń"
kadr z filmu "Katyń" (Oficjalna strona filmu Post mortem. Opowieść Katyńska)
d3pf05x

"Katyń" Andrzeja Wajdy odniósł na Węgrzech prestiżowy sukces, został kilkakrotnie pokazany w tamtejszej telewizji Duna TV - poinformowała Telewizja Polska, światowy dystrybutor filmu.

W węgierskich kinach "Katyń" obejrzało dotąd kilkanaście tysięcy widzów, a od końca 2008 r. film jest dostępny na Węgrzech na płycie DVD. Jak przypomniano, węgierska premiera "Katynia", zorganizowana przez Instytut Polski w Budapeszcie i firmę Second Region, dystrybutora filmu, odbyła się w kwietniu 2008 r. w Budapeszcie. Widzowie otrzymali repliki guzików z mundurów oficerów polskich z 1939 r. oraz wydaną przez Instytut Polski broszurę nt. historii zbrodni katyńskiej.

- Dzięki filmowi Andrzeja Wajdy zbrodnia katyńska została szeroko nagłośniona na Węgrzech. Po premierze filmu ukazało się wiele obszernych artykułów prasowych - przypomniał Zespół Rzecznika Prasowego TVP. - W ubiegłym roku w Budapeszcie jeden z placów otrzymał nazwę Plac Męczenników Katynia. Ogłoszono także konkurs na projekt pomnika, który zostanie wzniesiony na środku placu dla upamiętnienia zbrodni katyńskiej - dodał.

d3pf05x

Podziel się opinią

Share

d3pf05x

d3pf05x