Trwa ładowanie...
d43yipu

Kelly Brook

Najnowsze informacje
3.6
(77 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Rochester, hrabstwo Kent, Anglia

Filmografia:

Deuce Bigalow: Boski żigolo w Europie (2005) (Piękna kobieta z obrazu)

Ripper (2001) (Marisa Tavares)

Absolon (2003) (Claire)

Włoska robota (2003) (2003) (dziewczyna Lyle'a)

Ultimatum (2005) (Lea)

Pirania 3D (2010) (Danni Arslow)

d43yipu

Jedna z najseksowniejszych i najpiękniejszych Brytyjek funkcjonujących obecnie w show-biznesie. Modelka, tancerka i aktorka, jedna z gwiazd brytyjskiej telewizji.

Urodziła się 23 listopada 1979 roku w Rochester w hrabstwie Kent w Anglii. Ma młodszego brata, Damiana i przyrodnią siostrę Sashę. Karierę w świecie mody zaczęła już w wieku szesnastu lat, dzięki wygranej w konkursie modelek. Jej słodka buzia i pięknie zaokrąglone kształty wprost predestynowały ją do udziału w sesjach zdjęciowych dla firm produkujących bieliznę i stroje kąpielowe.Szybko trafiła do telewizji, gdzie prowadziła program dotyczący mody, poranny show „The Big Breakfast” i kilka innych. Przez pewien czas pracowała też dla brytyjskiej MTV.

Aktorstwa uczyła się Italia Conti Academy of Theatre Arts w Londynie. W 2000 roku zaliczyła podwójny debiut aktorski – sceniczny i filmowy, pojawiając się w sztuce „Eye Contact” Neila Monaghana, wystawianej w teatrze przy Riverside Studios w Londynie oraz w thrillerze „Pod wpływem”. Rok później wzięła udział w kanadyjsko-brytyjskim horrorze „Rozpruwacz: list z piekła” (2001), a następnie, wypatrzona przez amerykańskich producentów, trafiła na plan serialu „Tajemnice Smallville” (2002) i słynnego, gwiazdorsko obsadzonego remake’u „Włoskiej roboty” z Charlize Theron, Edwardem Nortonem, Donaldem Sutherlandem i Markiem Wahlbergiem (2003). W tym samym roku pojawiła się też u boku Christophera Lamberta i Rona Perlmana w kolejnej kanadyjsko-brytyjskiej produkcji - thrillerze sci-fi „Absolon”.

Rok 2004 to pierwsza, główna rola w komedii romantycznej „Jak usidlić faceta”, a 2005 – udział w horrorze „Ultimatum” z Dennisem Hopperem, jedna z głównych ról w komedii TV „Romy and Michele: In the Beginning” z Katherine Heigl i Alex Breckenridge oraz pierwsze spotkanie z przyszłym narzeczonym – Billy’m Zane’em na planie przygodowego thrillera „W piekielnym słońcu”. Dwa lata później piękna para miała okazję ponownie wystąpić razem w familijnej „Morskiej opowieści” (2007). W międzyczasie, Brook zasiliła swoim udziałem jeden z filmów z telewizyjnego cyklu adaptacji powieści Agathy Christie – „Panna Marple: Zatrute pióro”.

Ostatnio, po trzech latach przerwy, przeznaczonych m.in. na napisanie i promocję na poły autobiograficznej książki „Life/Style – How To Pin Down The Pin Up Within You”, powróciła na ekrany, biorąc udział w dwóch amerykańskich thrillerach: „Removal” i „Piranha 3-D” (2010).

Od kilku lat dzieli czas między rodzinnym hrabstwem Kent, gdzie mieszka, a Los Angeles, gdzie często pracuje. W wolnych chwilach zajmuje się odrestaurowywaniem XIV-wiecznej posiadłości Wealden Hall oraz doglądaniem czteroakrowego sadu jabłoni i grusz, który jest jej własnością.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43yipu
d43yipu
d43yipu