Trwa ładowanie...
d1zghe0

Kevin James

Najnowsze informacje
4.6
(30 głosów)
Oceń:
d1zghe0

Amerykański aktor i producent filmowy i telewizyjny. Największą popularność zdobył grając rolę Dougha Heffernana w serialu komediowym „Diabli nadali”.

Kevin James (właściwie Kevin George Kiplin) urodził się 26 kwietnia 1965 roku w Stony Brook w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych. Kevin jest synem Janet, gospodyni domowej i Josepha Valentine Knipfing, właściciela firmy ubezpieczeniowej. Ma dwójkę rodzeństwa - Gary Joseph Knipfing, znany jako Gary Valentine, aktor i Leslie Knipfing, który udziela się charytatywnie zbierając pieniądze poprzez akcje charytatywne na walkę z chorobą barwnikowym zwyrodnieniem siatkówki, którą sam jest dotknięty.

Studiował w Cortland University, gdzie odnosił sukcesy w uniwersyteckiej drużynie futbolu jako obrońca. Po trzech latach sukcesów zrezygnował z kariery sportowej. Gdy wrócił do domu rodzinnego, zapisał się do lokalnego kółka teatralnego. Jego występy komediowe były świetnie odbierane przez publiczność, dlatego zdecydował się dołączyć do grupy komediowej założonej przez brata Jamesa - Gary’ego Valentine.

James zaczynał swoją karierę komika od wygłaszania przed publicznością tekstów satyrycznych. Następnie zaczął chodzić do klubów na Long Island w Nowym Jorku, gdzie występował na żywo przed publicznością. Zajmował się tym przez jedenaście lat, gdy nagle zaproponowano mu udział w programie "The Tonight Show with Jay Leno" (1992).

Zaistniał w 1996 roku na festiwalu komedii w Montrealui zaraz potem telewizja NBC zaproponowała mu podpisanie kontraktu, na jego własny show. Został także obsadzony w jednej z ról w komedii CBS „Wszyscy kochają Raymonda” (Everybody Loves Raymond) u boku przyjaciela Raya Romano.

Na wielki ekran trafił po raz pierwszy grając u boku Willa Smitha w komedii “Hitch: najlepszy doradca przeciętnego faceta” (2005). W swoim dorobku ma również role w produkcjach: „Ugotowani” /Grilled/ i „Straszny dom” /Monster House/.

Nominowany do nagrody Emmy, Kevin James, zakończył niedawno trwającą dziewięć lat pracę w charakterze gwiazdy i producenta wykonawczego przebojowego serialu telewizyjnego CBS/Sony, “Diabli nadali” /The King of Queens/.

James wystąpił w filmie „50 pierwszych randek” (2004), komedii romantycznej z Adamem Sandlerem i Drew Barrymore. Aktor zagrał małą rolę robotnika fabryki. Pamiętny jest również jego występ w komedii „Państwo młodzi: Chuck i Larry” (2007), w której James i Adam Sandler wcielają się w strażaków udających parę homoseksualistów.

Kelvin James jest od 2004 roku żonaty z aktorką Steffianą De La Cruz. Para ma dwie córki Siennę -Marie (2005) i Shea Joelle James (2007).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zghe0
d1zghe0
d1zghe0