Trwa ładowanie...
d2egrzz

Kobieta w czerni

Najnowsze informacje
3.4
(44 głosy)
Oceń:
d2egrzz

- Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to "Kobieta w czerni" – mówi legenda Crythin Gifford.
W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford.

„Kobieta w czerni” to brytyjsko-szwedzko-kanadyjski horror z 2012 roku w reżyserii Jamesa Watkinsa. Scenariusz napisał Jane Goldman, obraz wyprodukowali Richard Jackson, Simon Oakes oraz Brian Oliver. Muzykę do filmu skomponował Marco Beltrami.

„Kobieta w czerni” to ekranizacja powieści Susan Hill z 1983 roku o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się na początku XX wieku. Film przedstawia historię młodego prawnika nazwiskiem Arthur Kipps (Daniel Radcliffe). Bohater wyrusza do pewnego małego miasteczka, aby uporządkować dokumenty niedawno zmarłej klientki. Wkrótce Kipps natrafia na ślad ponad stuletniej tajemnicy.

Odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była gardzona przez mieszkańców miasteczka. Duch postanawia się zemścić na ciemiężycielach, a Kipps przy okazji zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń. Główny bohater Arthur to bardzo skomplikowana postać, bogata emocjonalnie i uczuciowa, ale jednocześnie posiadająca pokłady niewzruszonego spokoju.

W obrazie zagrali prócz Radcliffe’a także: Ciarán Hinds jako Sam Daily, Janet McTeer jako pani Daily, Sophie Stuckey jako Stella Kipps, Misha Handley jako Joseph Kipps, syn Arthura. Budżet produkcji wynosił 13 milionów dolarów.

Kobieta w czerni
Tytuł oryginalny

Woman In Black, The

Gatunek

dramat, horror, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

02.03.2012

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2egrzz
d2egrzz
d2egrzz