Trwa ładowanie...
d3737km

Kobieta w klatce

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
6
d3737km

Kobieta w klatce” – ekranizacja bestsellerowej powieści Jussi Adler-Olsena. Mroczny psychothriller, którego fabuła koncentruje się na śledztwie prowadzonym przez tajemniczy Departament Q. W tajemniczych okolicznościach, z pokładu promu, znika piękna parlamentarzystka - Merete Lynggaard (Sonja Richter - serial „The Killing”). Zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przynosi rezultatów. Pięć lat później duński parlament podejmuje decyzję o utworzeniu Departamentu Q, specjalnej jednostki do spraw niewyjaśnionych zbrodni. Na jej czele staje detektyw Carl Morck (Nikolaj Lie Kaas - „Anioły i demony”). Jego błyskotliwą karierę w wydziale zabójstw przekreśliły wydarzenia, w których śmierć poniosło dwóch policjantów. Morck, wspierany przez przydzielonego mu partnera Assada (znany z oscarowego „Wroga numer jeden” Fares Fares), rzuca się w wir pracy. Kierowany przeczuciem, prześwietla sprawę Lynggaard i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe.

Mroczny psychothriller „Kobieta w klatce”, to ekranizacja międzynarodowego bestsellera autorstwa Jussi Adler-Olsena, który jest pisarzem stawianym w jednym rzędzie z kultowym Stiegiem Larssonem, twórcą bestsellerowej trylogii „Millennium”, czy równie znanym Jø Nesbo. Ekranizacja jednej z jego książek pt.: „Kobieta w klatce” odniosła ogromny sukces w rodzimej Danii. Obraz ten w pierwszy weekend grania filmu w kinach zgromadził rekordową dla duńskiej produkcji w 2013 roku widownię 120 522 osób (175 314 licząc z pokazami przedpremierowymi). Przez ponad dziesięć lat tylko jeden film wyprodukowany w Danii zgromadził większą ilość widzów. Ten wynik porównywany jest do ekranizacji pierwszej z książek Stiega Larssona pt.: „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. „Kobieta w klatce” to adaptacja bestsellerowej powieści Jussiego Adlera-Olsena. Łącznie autor napisał 4 książki opowiadające o tajemniczym Departamencie Q, gdzie dwóch nieustraszonych inspektorów bada niewyjaśnione sprawy sprzed wielu lat. W sumie
powieści zostały wydane w 35 krajach i sprzedane w ponad 8-milionowym nakładzie. W 2012 roku „Kobieta w klatce” znalazła się na prestiżowej liście bestsellerów The New York Timesa. W wersji filmowej w rolach głównych zobaczymy: znanego z „Aniołów i demonów” i „Jabłek Adama” Nikolaja Lie Kaasa, Faresa Faresa – gwiazdę nominowanego do Oscara „Wroga numer jeden” oraz Sonię Richter pamiętaną z serialu „The Killing”, czy filmu „Kobieta, która pragnęła mężczyzny”, gdzie partnerowała na ekranie Marcinowi Dorocińskiemu.

Kobieta w klatce
Tytuł oryginalny

Kvinden i Buret

Gatunek

kryminał, thriller

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

29.11.2013

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3737km
d3737km
d3737km