Trwa ładowanie...
d44bjes

Kobieta w oknie

Najnowsze informacje
2.6
(4 głosy)
Oceń:
"Kobieta w oknie", znany też jako "The Woman in the Window", to amerykański thriller w reżyserii Joe Wrighta. Produkcja powstała na podstawie powieści o tej samej nazwie z 2018 roku, której autorem jest Daniel Mallory, piszący pod pseudonimem A. J. Finn. Obraz opowiada historię kobiety cierpiącej na agorafobię, która zaczyna szpiegować swoich nowych sąsiadów. Wkrótce staje się świadkiem aktu przemocy. W obrazie wystąpili między innymi Amy Adams, Julianne Moore, Gary Oldman, Brian Tyree Henry, Wyatt Russell oraz Anthony Mackie.
d44bjes
Megafon.pl Materiały Prasowe
Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe

Kobieta w oknie - opis fabuły

Fabuła filmu "Kobieta w oknie" opowiada historię głównej bohaterki, która cierpi na agorafobię i sporo czasu spędza wyglądając przez okno i śledząc wydarzenia na zewnątrz z bezpiecznej odległości. Pewnego dnia nieopodal jej domu wprowadzają się nowi sąsiedzi, którzy budzą jej podejrzenia. Kobieta postanawia ich szpiegować, jednak szybko żałuje swojej decyzji. Przypadkiem staje się bowiem świadkiem przemocy i to do niej należy decyzja, czy powinna zareagować i zaalarmować policję. Jaką decyzję podejmie i jak potoczą się dalsze wydarzenia?

Kobieta w oknie - obsada, bohaterowie

Główną bohaterką filmu "Kobieta w oknie" jest Dr. Anna Fox, w której rolę wciela się Amy Adams. W rodzinę Russellów wcielają się natomiast Julianne Moore, Gary Oldman oraz Fred Hechinger, którzy odgrywają odpowiednio Jane, Alistaira i Ethana. W produkcji pojawiają się również tacy aktorzy jak Brian Tyree Henry, Wyatt Russell czy Anthony Mackie, którzy wystąpili w obsadzie filmu "Kobieta w oknie" jako Detective Little, David i Ed Fox. W pozostałych rolach wystąpili Jeanine Serralles, Mariah Bozeman i Liza Colón-Zayas.

Kobieta w oknie - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Kobieta w oknie" jest Joe Wright, który pracował już w przeszłości na planie takich produkcji jak "Duma i uprzedzenie", "Pokuta", "Anna Karenina" czy "Piotruś: Wyprawa do Nibylandii". Scenariusz do produkcji stworzył Tracy Letts, a wydarzenia w filmie inspirowane są powieścią o tej samej nazwie z 2018 roku, której autorem jest Daniel Mallory, piszący pod pseudonimem A. J. Finn. Producentami obrazu są Eli Bush i Scott Rudin. Za muzykę w filmie "Kobieta w oknie" odpowiadają Trent Reznor oraz Atticus Ross. Kinematografią i edycją zajmowali się Bruno Delbonnel i Valerio Bonelli.

Kobieta w oknie - produkcja

We wrześniu 2016 roku ogłoszono, że Fox 2000 uzyskał prawa do ekranizacji powieści "The Woman in the Window" autorstwa Daniela Mallory, piszącego pod pseudonimem literackim A. J. Finn. W marcu 2018 roku ogłoszono, że Joe Wright został reżyserem produkcji, natomiast za scenariusz odpowiadać będzie Tracy Letts. Miesiąc później do obsady filmu dołączyła Amy Adams, a trzy miesiące później także Julianne Moore, Wyatt Russell, Gary Oldman oraz Brian Tyree Henry. W sierpniu 2018 roku na plan produkcji dotarli też Fred Hechinger i Anthony Mackie. Zdjęcia do filmu "Kobieta w oknie" rozpoczęły się 6 sierpnia 2018 roku w Nowym Jorku. Kręcenie poszczególnych scen zostało ukończone 30 października 2018 roku.

Kobieta w oknie - premiera

Premiera filmu "Kobieta w oknie" odbędzie się 4 października 2019 roku. Dystrybucją obrazu zajmuje się Walt Disney Studios Motion Pictures i będzie to jednocześnie ostatni film, który ukaże się pod szyldem wytwórni Fox 2000. Polska premiera filmu "Kobieta w oknie" odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w 2019 roku.

Kobieta w oknie
Tytuł oryginalny

Woman in the Window, The

Gatunek

dramat, kryminał

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

04.10.2019

Reżyser
Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44bjes
d44bjes
d44bjes