Trwa ładowanie...
d392ge8

Kop głębiej

Najnowsze informacje
3.0
(20 głosów)
Oceń:
1
1
d392ge8

„Kop głębiej” to polska czarna komedia z 2011 roku. Reżyserii podjął się Konrad Szołajski, który wraz z Fredem Apke napisał scenariusz. Produkcją zajęli się Henryk Szymański, Ewa Anna Żukowska oraz Joanna Nabiałek, zaś muzykę skomponował Krzesimir Dębski.

Główną rolę w filmie odgrywa współczesna wieś, gdzieś na zachodzie kraju. Tradycja i nowoczesność mieszkają tu pod jednym dachem. Szukający rodzinnych korzeni leciwy Niemiec, emeryt Hugo Schmidt przyjeżdża z wnukiem do wsi na Mazurach. Dom, w którym się urodził, zamieszkuje obecnie biedna polska rodzina, przesiedleńcy zza Buga, niezbyt dbający o utrzymanie porządku w gospodarstwie.

Herr Schmidt przybył na dawne ziemie swoich przodków, aby załatwić tu pewien interes. Otóż w starym sadzie, za domem Nowaków pochowane zostały podczas wojny szczątki rodziców starszego pana, za których ekshumację Niemiec gotowy jest słono zapłacić. Transakcja odpowiada obu stronom, ale jest pewien problem: nie ma przedmiotu umowy. Jabłonki dawno wykarczowano, a kości zatopiono w pobliskim jeziorze. Dodatkowo mieszkańcy wsi snują różne domysły na temat wykopu.

W filmie „Kop głębiej” w rolach głównych zagrali: Dagmara Bąk (Ola), Adam Konowalski (Martin), Ryszard Ronczewski (Hugo), Elżbieta Karkoszka (Hanka), Roman Kłosowski (Jan), Marzena Kipiel-Sztuka (Daria), Krzysztof Tyniec (Wiktor), Andrzej Grabowski (ksiądz), Bartłomiej Firlet (Bartek).

Kop głębiej
Tytuł oryginalny

Kop głębiej

Gatunek

komedia, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

25.05.2012

Czas trwania

86 min.

Obsada

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d392ge8
d392ge8
d392ge8