Trwa ładowanie...
d35vg0t

Kristen Bell

Najnowsze informacje
4.8
(444 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Huntington Woods, Michigan, USA

Filmografia:
d35vg0t

Amerykańska aktorka telewizyjna, filmowa, jak również teatralna. Tytułowa „Veronica Mars” z popularnego serialu i Sarah Marshall z głośnej komedii „Chłopaki też płaczą”. To ona użycza swojego głosu serialowej „Plotkarze”.

Urodziła się 18 lipca 1980 roku w Huntington Woods w stanie Michigan. Od dzieciństwa przejawiała zainteresowanie grą aktorską, a podczas nauki Shrine Catholic High School w Detroit, wyrosła na czołową gwiazdę szkolnych przedstawień.

Na ekranie zadebiutowała w 1998 roku, w maleńkim epizodzie w niezależnym filmie „Polski ślub”, który akurat kręcono w okolicy. Ciekawostką jest fakt, że w żyłach Bell rzeczywiście płynie polska krew.

Nie miała problemów z wyborem studiów. Tuż po maturze wyjechała do Nowego Jorku i rozpoczęła naukę w prestiżowej Tisch School of the Arts, przy New York University.

Studia w Nowym Jorku dały jej możliwość zdobycia scenicznego doświadczenia, zarówno na Broadwayu („Przygody Tomka Sawyera” 2001, „The Crucible” Arthura Millera, z Liamem Neesonem 2002), jak i w off-broadwayowskim, z powodzeniem sfilmowanym kilka lat później musicalu „Marihuanowe szaleństwo”, gdzie zagrała główną rolę Mary Lane (2001).

W 2002 roku, Bell zdecydowała się na przeprowadzkę do Los Angeles. Jej droga do kariery prowadziła przez liczne, gościnne występy w serialach (m.in. „Everwood”, „Świat gliniarzy”, „The O’Keefes”, „American Dreams”), jak i nieco większe role w dramatach TV („Księżycowa zatoka” 2003, „Wybór Gracie” 2004).

Przełomem w karierze aktorki był angaż do roli tytułowej „Veroniki Mars” w popularnym serialu telewizyjnym (2004-2007). Kreacja Veroniki – córki byłego szeryfa w małym miasteczku, która amatorsko, lecz skutecznie zajmuje się rozwiązywaniem trudnych zagadek kryminalnych, przyniosła jej uznanie krytyków, popularność i sympatię widzów, jak również szereg wyróżnień: nagrodę oraz dwie nominacje do Saturna, dwie nominacje do Teen Choice Awards i Satellite Awards i nominacię do Television Critics Association Award.

W międzyczasie, ta filigranowa blondynka błysnęła również na dużym ekranie, pojawiając się w drugoplanowej roli w sensacyjnym filmie Davida Mameta „Spartan” z Valem Kilmerem (2004), grając główną bohaterkę w remake’u słynnego japońskiego horroru „Puls” (2006), zaś przede wszystkim powtarzając pamiętną, teatralną rolę Mary Lane w filmowej wersji musicalu „Marihuanowe szaleństwo” (2005, Satellite Award).

W latach 2007-2008 związała się z serialem sci-fi „Herosi”, gdzie wcieliła się w rolę tajemniczej bohaterki – Elle Bishop, zgarniając jeszcze jedną nominację do Saturna i Teen Choice Award.

Zwrotem w karierze aktorki był udział i tytułowa rola w komedii romantycznej „Chłopaki też płaczą” (ang. „Forgetting Sarah Marshall” 2008), która ukonstytuowała jej nowy wizerunek ekranowy, jak również otworzyła drogę do wielkiej, filmowej kariery. Rola u boku Jasona Segela, który był również autorem scenariusza do tej „hawajskiej” produkcji, przyniosła jej dwie nominacje do Teen Choice Award i pierwszą nominację do MTV Movie Award, jak również szereg propozycji filmowych.

Jeszcze w tym samym roku wzięła udział w komedii „Fanboys” (2008), natomiast rok później zagrała u boku Meg Ryan i Tomothy’ego Huttona w komedii „Serious Moonlight” oraz obok Vince’a Vaughna, Jasona Batemana i Jona Favreau w komedii „Raj dla par” (2009).

Ostatni film z jej udziałem to gorąco wyczekiwana, walentynkowa premiera w postaci komedii romantycznej „Pewnego razu w Rzymie” z Joshem Duhamelem u boku (2010). Od 2007 roku Bell związana jest z głośnym serialem „Plotkara”. Mimo, ze fizycznie w nim nie występuje, to jednak odgrywa w nim bardzo ważną rolę: to ona użycza bowiem głosu tytułowej „Plotkarze”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35vg0t
d35vg0t
d35vg0t