Trwa ładowanie...
d4mqy5x

Król Skorpion

Najnowsze informacje
3.9
(1129 głosów)
Oceń:
2
1
d4mqy5x

Trzy tysiące lat przed naszą erą, bezwzględnie ambitny człowiek o imieniu Memnon chce zapanować nad rozproszonymi ludami pustyni. Zgromadzona pod jego dowództwem armia przetacza się przez góry i równiny, podbijając i biorąc w niewolę wszystkich tych, którzy uszli spod jej mieczy.

Ostatnią przeszkodą dzielącą Memnona od tronu okazuje się być grupka kilku plemion pustyni, niewielkich liczebnie a osłabionych dodatkowo wzajemnymi waśniami. Wiedząc jednak, że atak Władcy Zła jest nieunikniony decydują się zjednoczyć przeciwko wspólnemu wrogowi i unieszkodliwić Memnona. W tym celu zatrudniają Mathyusa, biegłego w sztukach walk potomka walecznych rodów, który ma zgładzić czarnoksiężnika - najsilniejszą tajemną broń Memnona.

Zainspirowana opowieściami o legendarnym władcy Egiptu, historia opowiedziana w filmie „Król Skorpion” osadzona jest w pełnych brutalności czasach ciężkich doświadczeń plemion pustynnych jeszcze cztery wieki przed wzniesieniem Wielkiej Piramidy. To właśnie wtedy, jak widzimy początkowo na ekranie, czarnoksiężnik przepowiedział, że wkrótce na arenę starożytnego świata wkroczy postać legendarnego króla, który wsławi się odwagą i męstwem. Bezwzględny i okrutny Memnon, w tej roli Steven Brand, mniema, iż chodzi o niego i gotów jest zrobić wszystko, aby zostać królem. Siłą stara się podporządkować sobie plemiona pustynne, w swoich atakach napotykając na niewielki opór nielicznych, osłabionych codziennymi zmaganiami ludów.

W Króla Skorpiona, wcieliła się supergwiazda amerykańskich zapasów - wrestlingu, Dwayne, The Rock (Skała), Johnson. Postać Króla Skorpiona (także zagrana przez Skałę) po raz pierwszy pojawiła się on na ekranie w filmie „Mumia powraca” (The Mummy Returns), przedstawiającym wydarzenia rozgrywające się 2000 lat po tych, które mają miejsce w prezentowanej obecnie opowieści, majacej być początkiem nowej przygodowej sagi.

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mqy5x
d4mqy5x
d4mqy5x