Pod koniec lat 70. należał do najciekawiej zapowiadających się aktorów młodego pokolenia. Grał wówczas w serialach: “Doktor Murek”, “Tajemnica Enigmy”, “Dom”. W 1984 roku otrzymał nagrodę Komitetu d/s Radia i Telewizji.
Jego charakterystyczny głos był często używany do dubbingu w polskich wersjach językowych filmów zagranicznych. Ostatnio grał w serialach telewizyjnych, m.in. w “Na dobre i na złe” oraz “Samo życie”.
Krzysztof Kołbasiuk od lat był związany z Polskim Radiem. Występował w Teatrze Polskiego Radia. Grał w radiowych “Jezioranach”. Był laureatem Złotego Mikrofonu.