Trwa ładowanie...
dg1d1q2

Księżyc Jowisza

Najnowsze informacje
3.2
(22 głosy)
Oceń:
14
14
dg1d1q2
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najnowszy film Kornela Mundruczó "Księżyc Jowisza", to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Film miał swoją światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes.

Wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie – ale nikogo nie pozostawił obojętnym. Otrzymał również główną nagrodę oraz nagrodę za najlepsze efekty specjalne na najważniejszym międzynarodowym festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges.

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

"Księżyc Jowisza" to siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy "Białego Boga" i "Delty", a zarazem już piąte jego dzieło w Konkursie Głównym MFF w Cannes. Opowieść z pogranicza baśni i fantastyki naukowej, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Księżyc Jowisza
Tytuł oryginalny

Jupiter holdja

Gatunek

Dramat, Sci-Fi

Kraj produkcji

Węgry

Rok produkcji

2017

Data polskiej premiery

26.01.2018

Czas trwania

123 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

14
14

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg1d1q2
dg1d1q2
dg1d1q2