Trwa ładowanie...
djf6tl1

Lady

Najnowsze informacje
3.2
(20 głosów)
Oceń:
djf6tl1

„Lady” (ang. The Lady) to brytyjsko-francuski film biograficzny z 2011 roku w reżyserii Luca Bensona. Scenariusz napisała Rebecca Faryn, muzykę skomponował Eric Serra, a za produkcję odpowiadają Virginie Besson-Silla, Andy Harris oraz Jean Todt.

„Lady” to opowieść o kobiecie silniejszej i bardziej wpływowej niż niejeden mężczyzna, historia laureatki pokojowej nagrody Nobla – Aung San Suu Kyi. W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim wymaga od mieszkańców oddania i za nic ma ich prawa. Jedyną szansą na przywrócenie normalności są działania Aung San Suu Kyi - córki antyrządowego aktywisty.

Wykształcona na Oxfordzie kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka daleka jest od agresji – kobieta wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Aung Suu jest w stanie poświęcić nawet szczęście swoje i swojej rodziny, aby służyć wyższym celom i stanąć na czele opozycji.

W filmie w rolach głównych zagrali: Michelle Yeoh jako Aung San Suu Kyi, David Thewlis jako Michael Aris, William Hope jako James Baker, Jonathan Raggett jako Kim Aris, Jonathan Woodhouse jako Alexander Aris, Susan Wooldridge jako Lucinda Philips, Benedict Wong jako Karma Phuntsho.

Lady
Tytuł oryginalny

The Lady

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

27.04.2012

Czas trwania

132 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djf6tl1
djf6tl1
djf6tl1