Trwa ładowanie...
d1m37df

Lenny Kravitz

Najnowsze informacje
4.3
(49 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork, USA

Filmografia:
d1m37df

Lenny Kravitz jest jednym z najwybitniejszych współczesnych muzyków rockowych, który w swojej dwudziestoletniej karierze artystycznej wiele razy zmieniał style, gatunki i nurty w swojej muzyce, inspirowanej muzyką lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a także soulem, rockiem i funkiem. Jego talent jako kompozytora, producenta i multiinstrumentalisty zaowocował dziewięcioma albumami studyjnymi. W latach 1999–2002 zdobył cztery z rzędu nagrody Grammy, ustanawiając swoisty rekord w kategorii Najlepsza Męska Piosenka Rockowa. W roku 2004 otrzymał szóstą w karierze nominację do tej nagrody za swój szósty album „Lenny”. Kravitz miał okazję współpracować z wieloma znanymi i utalentowanym i muzykami; są wśród nich takie sławy jak Madonna, Slash, Aerosmith, Jay-Z, N.E.R.D., Mick Jagger, P. Diddy czy Alicia Keys.

Artysta ma obecnie na koncie ponad trzydzieści osiem milionów płyt sprzedanych na całym świecie. Kravitz próbował swoich sił również w filmie. Zagrał w docenionym i obsypanym nagrodami dramcie „Hej, Skarbie” Lee Danielsa, a także w przebojowym filmie akcji „Igrzyska śmierci” (reż. Gary Ross) oraz w drugiej części pt. „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” (reż. Francis Lawrence).

Poza muzyką Kravitz podejmuje się wielu innych twórczych inicjatyw, jest m.in. właścicielem Kravitz Design, zajmującego się projektowaniem mieszkaniowym, komercyjnym i produktowym. W 2011 roku został wydany jego ostatni album „Black And White America”, a dwa lata wcześniej, z okazji dwudziestolecia jego kariery muzycznej, ukazała się ekskluzywna edycja jego debiutanckiego krążka „Let Love Rule”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m37df
d1m37df
d1m37df