Trwa ładowanie...
d1kfg3v

Les Miserables Nędznicy

Najnowsze informacje
3.3
(2 głosy)
Oceń:
d1kfg3v

„Les Misérables Nędznicy” (tytuł oryginalny: Les Misérables) to brytyjski musical oparty na musicalu scenicznym pod tym samym tytułem, który z kolei oparty jest na powieści Victora Hugo Nędznicy z 1862 roku. Obraz wyreżyserował Tom Hooper, zaś scenariusz napisał William Nicholson. Muzykę skomponował Claude-Michel Schönberg, a za produkcję odpowiadają Tim Bevan, Eric Fellner oraz Debra Hayward.

„Les Misérables” to filmowa adaptacja uwielbianego przez widzów spektaklu, który obejrzało ponad 60 milionów ludzi w 42 krajach i 21 wersjach językowych, i który już od 27 lat bije rekordy popularności na całym świecie. W filmie nie zabraknie uwielbianych przez widzów piosenek – „I Dreamed a Dream”, „Bring Him Home”, „One Day More” i „On My Own”.

Akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Francji i opowiada fascynującą historię niespełnionych marzeń, nieodwzajemnionej miłości, pasji, poświęcenia i odkupienia. Jackman wciela się w rolę byłego więźnia Jeana Valjeana, poszukiwanego od dziesiątek lat przez bezwzględnego policjanta Javerta (Crowe) po tym, jak łamie zasady zwolnienia warunkowego. Kiedy Valjean zgadza się zaopiekować Cosett, córką pracownicy fabryki Fantine (Hathaway), ich życie zmienia się na zawsze.

W filmie „Les Misérables Nędznicy” w rolach głównych wystąpili: Hugh Jackman jako Jean Valjean, Russell Crowe jako Inspektor Javert, Anne Hathaway jako Fantine, Eddie Redmayne jako Marius Pontmercy, Samantha Barks jako Éponine, Amanda Seyfried jako Cosette, Helena Bonham Carter jako Madame Thénardier, Sacha Baron Cohen jako Monsieur Thénardier, Aaron Tveit jako Enjolras, George Blagden jako Grantaire.

Les Miserables Nędznicy
Tytuł oryginalny

Miserables, Les

Gatunek

dramat, muzyczny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

25.01.2013

Czas trwania

157 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kfg3v
d1kfg3v
d1kfg3v