Trwa ładowanie...
d37n1f0

Liev Schreiber

Najnowsze informacje
4.4
(51 głosów)
Oceń:
d37n1f0

Amerykański aktor i reżyser, uznany za jednego z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Znany z takich filmów jak „Krzyk”, „Salt”, czy „X-Men Geneza: Wolverine”.

Isaac Liev Schreiber urodził się 4 października 1967 roku w San Francisco, w stanie Kalifornia, w USA. Jest pochodzenia żydowskiego. Pochodzi z rodziny o tradycjach scenicznych. Wychował się w Nowym Jorku. Jest synem Tella Schreibera, aktora teatralnego, i Heather, malarki.

Uczęszczał do Hampshire College w Amherst, stan Massachusetts.Naukę kontynuował w London's Royal Academy of Dramatic Art i Yale School of Drama, którą ukończył w 1992 roku. Zadebiutował dwa lata później w filmie telewizyjnym pt. „Janek: The Silent Betrayal”.

Liev może poszczycić się imponującym dorobkiem.* Wystąpił u boku Daniela Craiga w filmie Opór (Defiance), a wcześniej można go było oglądać w takich produkcjach jak X-Men Origins: Wolverine*, Taking Woodstock, Repo Men, Every Day, Malowany welon (The Painted Veil), Kandydat (The Manchurian Candidate), Suma wszystkich strachów (The Sum of All Fears), Kate & Leopold, Miłość w czasach zarazy (Love in the Time of Cholera), The Hurricane, A Walk on the Moon.

* Znakomite recenzje zebrały jego kreacje w broadwayowskich sztukach „Glengarry Glen Ross” Davida Mameta* (nominacja do nagrody Tony), „Makbecie” w Public Theatre (potem wystawianym także w Central Parku) i „Talk Radio” (kolejna nominacja do Tony).

Nominację do Emmy i Złotego Globu otrzymał za rolę Orsona Wellesa w dramacie nakręconym dla stacji HBO „Obywatel Welles”. W 2005 roku nakręcił swój reżyserski debiut – „Wszystko jest iluminacją”.

Liev Schreiber od 2005 roku jest związany z Naomi Watts. Ma z nią dwóch synów. Są to Alexander Pete oraz Samuel Kai.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37n1f0
d37n1f0
d37n1f0