Trwa ładowanie...
dwnuyns

Lily

Najnowsze informacje
2.9
(20 głosów)
Oceń:
dwnuyns

Lily jest typem absolutnej ekscentryczki. Żyje według własnych zasad, w ściśle określonych ramach własnego świata, pełnego dziwactw, niedorzeczności ale i całkowitej wolności osobistej. Jej wybory są niezrozumiałe dla ludzi o „standardowych” poglądach. Jak dla jej siostry, Clary.

Na pierwszy rzut oka siostry są zupełnie różne. Jedna rozważna, druga roztrzepana. Jedna pełna szalonych pomysłów, druga z nienagannymi manierami i wyższym wykształceniem. Jedna mieszka na wsi, w domu pośród lasów, druga w wielkim mieście, pośród równie przeciętnych ludzi na poziomie.

Kiedy umiera matka, Clara musi wrócić do rodzinnego domu. Teraz to ona będzie pełniła oficjalnie rolę, do której do tej pory idealnie, choćby w teorii, się nadawała: opiekunki, wychowawczyni i powiernika.

Lily nie ułatwia Clarze zadania bycia godną zastępczynią zmarłej matki. Ekscentryczna młodsza z sióstr wypełnia pustkę po mamie coraz bardziej drastycznymi i ekstrawaganckimi pomysłami. Starcie silnych osobowości powoduje niedosłowną walkę dwóch idei: konformizmu i idealizmu. Pytanie nie powinno brzmieć, która z opcji wygra, ale w którym miejscu i czy te idee mogą się spotkać...

Lily
Tytuł oryginalny

Pieds nus sur les limaces

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

24.02.2012

Czas trwania

103 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwnuyns
dwnuyns
dwnuyns