Trwa ładowanie...
d56zxbs

Linda Evans

Najnowsze informacje
3.5
(71 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Hartford, Connecticut, USA

Filmografia:

Odcienie honoru (1963) (Alice Clinton)

d56zxbs

Amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola Krystle Carrington z serialu „Dynastia”.

Linda Evans naprawdę nazywa się Linda Evanstad i pochodzi z zamożnej rodziny przedsiębiorców. Urodziła się 18 listopada 1942 roku w Hartford, w amerykańskim stanie Connecticut. Ukończyła klasę sztuki dramatycznej w Hollywood High School.

Pierwsze kroki w świecie showbiznesu stawiała występując w reklamówkach.Zadebiutowała w filmie TV ‘Ojciec kawaler’ z 1960 roku. Wystąpiła tam u boku Johna Forsythe'a (Blake Carrington z serialu TV ‘Dynastia’). Aktorka, do zagrania w tej produkcji została wybrana przez Johna Dereka, za którego niedługo później wyszła za mąż. John Derek, był wówczas idolem amerykańskiej młodzieży.

Następnie aktorka znalazła się w obsadzie sitcomu „Przygody Ozzie'go i Harriet” (1961-62), serialu ABC „Nietykalni” (1962), zanim zadebiutowała na kinowym ekranie w dramacie „Odcienie honoru” (1963) u boku Richarda Chamberlaina. Podpisała kontrakt z MGM, lecz wystąpiła w produkcji Disneya „Ci Callowayowie” (1965) i komedii muzycznej „Plaża okryta bingo” (1965), w której zaśpiewała dwie piosenki – He's My New Love i He's My Fly Boy.

Linda Evans wystąpiła w dramacie swojego ówczesnego męża Johna Dereka „Wyznania Toma Harrisa” (1969). Jej zdjęcia pojawiły się dwukrotnie w 1971 i 1982 roku w magazynie „Playboy”.

Pierwszą dużą rolę Linda Evans zagrała w serialu TV ‘Wielka dolina’ (1965-69).* Wielką sławę przyniosła jej rola Krystle Carrington, żony potężnego magnata naftowego w operze mydlanej ABC „Dynastia” (1981-89) i sequelu Aaron Spelling Productions „Dynastia: Pojednanie” (1991).* Za tę postać została uhonorowana nagrodą Złotego Globu w 1982 roku i People's Choice Award w 1985 oraz zdobyła nominację do nagrody Emmy w 1983 roku.

Polscy widzowie Lindę Evans mogą pamiętać również z miniserialu telewizyjnego o wojnie secesyjnej ‘Północ-Południe’, w którym zagrała Rose Sinclair. W 2006 roku zadebiutowała na scenie broadwayowskiej w przedstawieniu „Legendy” z Joan Collins, koleżanką z serialu „Dynastia”.

Serialowa Krystal była przykładną żoną i matką, podporą dla swoich bliskich oraz dumną reprezentantką rodu Carringtonów. Prawdziwa rzeczywistość pani Evans wygląda jednak zupełnie inaczej. Gwiazda dwukrotnie rozwodziła się (z reżyserem filmowym Johnem Derekiem 1968-1974 i zajmującym się sprzedażą nieruchomości Stanem Hermanem 1976-1981). Znana jest również z wielu nieformalnych związków między innymi z greckim muzykiem Yannim Chryssomallisem, Patrickiem Curtisem oraz z włoskim restauratorem George Santo Petro.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d56zxbs
d56zxbs
d56zxbs