Trwa ładowanie...
d241i3e

Lindsay Lohan

Najnowsze informacje
3.8
(1464 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Filmografia:
d241i3e

Amerykańska aktorka i wokalistka pop-rockowa, producentka, projektantka i impresario. Jest współzałożycielką i czołową designerką kolekcji „6126”, marki prezentującej pełną kolekcję gotowych ubrań i torebek.

Lindsay Morgan Lohan (pseudonim Linds lub LiLo) urodziła się 2 lipca 1986 roku w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych.Była pierwszym dzieckiem biznesmena Michaela Lohana i jego żony, nauczycielki tańca Diny Lohan. Rok później urodził się jej młodszy brat – Michael Lohan Jr., siedem lat potem Aliana Lohan oraz dziesięć lat młodszy brat Dakota 'Cody' Lohan.

Zadebiutowała jako modelka mając trzy lata, zaś jako dwunastolatka zagrała w serialu „Another World”. Z hukiem wkroczyła na ekrany grając identyczne bliźniaczki w reżyserowanym przez Nancy Meyers „Nie wierzcie bliźniaczkom”, a następnie kreując gwiazdorskie kreacje w filmach „Zakręcony Piątek” i „Wredne dziewczyny”.

W 2006 roku można było podziwiać Lohan w „Ostatniej audycji” Roberta Altmana, „Twardej sztuce” Gary'ego Marshalla i „Bobbym” Emilio Esteveza. Za ostatni z tych obrazów Lohan zdobyła nagrodę dla Najlepszej Młodej Aktorki na Festiwalu Filmowym w Hollywood.* W 2009 r. Lohan wystąpiła w pełnometrażowym filmie „Prawo ciążenia” oraz jako gość specjalny w serialu „Brzydula Betty”.*

Jeśli chodzi o muzyczną działalność Lohan, śladem swego platynowego albumu „Speak" i złotego „Raw: A Little More Personal", planuje wydać trzecią płytę. Posiada niezwykłe wyczucie w sprawach mody i jest znana z niezliczonych okładek magazynów, między innymi Harper’s Bazaar, Elle, Allure, InStyle, Nylon, W, jak również brytyjskich pism, takich jak Tatler, UK Elle czy UK Glamour. Lohan zdecydowała się odważnie, samodzielnie wkroczyć w świat licencji i marek. Jest współzałożycielką i czołową designerką kolekcji „6126”, marki prezentującej pełną kolekcję gotowych ubrań i torebek, obecnie dostępną w Neiman Marcus, Bloomingdales, Nordstrom oraz ponad 400 wyspecjalizowanych sklepach na całym świecie. Lohan firmuje także spray brązujący Sevin Nyne dystrybuowany na całym świecie w sklepach Sephora.

Jako nastolatka spotykała się z piosenkarzem Aaronem Carterem. W latach 2004–2005 Lindsay Lohan spotykała się z aktorem Wilmerem Valderramą, w 2005 z aktorem Jaredem Leto, z reżyserem Brettem Ratnerem w 2006, z piosenkarzem Ryanem Adamsem i z mistrzem olimpijskim Shaunem White'em, a w 2007 z synem legendarnego piłkarza Manchesteru United, Calumem Bestem, oraz z aktorem Jude'em Lawem. Lohan jest biseksualistką. Od 2008 media informują o romansie artystki z brytyjską didżejką Samanthą Ronson.

6 lipca 2010 roku Lohan została skazana prawomocnym wyrokiem na 90 dni więzienia za złamanie wcześniejszych postanowień sądów mających ją zmusić do leczenia alkoholizmu oraz zakazu prowadzenia pojazdów. Po odsiedzeniu kary Lohan będzie musiała kolejne 3 miesiące spędzić w klinice odwykowej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d241i3e
d241i3e
d241i3e