Trwa ładowanie...
d1nt62x

Lisa Edelstein

Najnowsze informacje
4.7
(348 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Boston, Massachusetts, USA

Filmografia:

Lepiej być nie może (1997) (Kobieta przy stole)

Zakazany owoc (2000) (Ali Decker)

Przygoda miłosna (1994) (Asystentka w studio)

Los Angeles bez mapy (1998) (Sandra)

Czego pragną kobiety (2000) (Dina)

Małolaty u taty (2003) (Mama Crispin)

Ugotowani (2006) (Carolyn)

Castle () (Rachel McCord)

Indiscreet (1998) (Beth Sussman)

d1nt62x

Amerykańska aktorka. Znana dzięki roli doktor Lisy Cuddy, przełożonej ekscentrycznego doktora House'a.

Lisa Edelstein urodziła się 21 maja 1966 roku w Bostonie w stanie Massachusetts w USA. Wychowywała się w żydowskiej rodzinie, jej rodzice to Alvin i Bonnie Edelstein z Bostonu. Aktorka ma dwójkę rodzeństwa. Jej ojciec jest lekarzem pediatrą. Lisa dorastała w Wayne w New Jersey i uczęszczała do Wayne Valley High School, którą ukończyła w 1984 roku.

W wieku 18 lat przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała aktorstwo w szkole New York University's Tisch School of the Arts. W czasie pobytu w Nowym Jorku, angażowała się w występy klubowe jako "Lisa E.". Sprawiała tyle zamieszania w społeczności, że nazwana została przez pisarza i kolegę James St. James (który opisał aktorkę w swojej książce „Disco Bloodbath” z 1999 roku) – nowojorską "Queen of Downtown".

* Lisa Edelstein zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie Olivera Stone'a "The Doors" (1991).* Wystąpiła w tym filmie w rozbieranej scenie. Widzieliśmy ją w wielu popularnych serialach: "Prawnicy z miasta aniołów", "Skrzydła", "Kroniki Seinfelda", "Ostry dyżur", "Superman".Nie pominęła także kolejnych filmów takich jak: "Przygoda miłosna" (1994) Glenna Gordona Carona i "Lepiej być nie może" (1997) Jamesa L. Brooksa. W serialu "Miłość czy kochanie" (1998) wcieliła się w lesbijkę. W 1998 roku wystąpiła w filmach "Los Angeles bez mapy" i Johna Landisa "Plan Zuzanny".

Kolejną odważną rolę zagrała w serialu "Ally McBeal", gdzie wcieliła się w transseksualistkę Cindy McCauliff. Zagrała także Brittany "Laurie" Rollins w serialu "Prezydencki poker". W 2000 roku zagrała ponadto Ali Decker w komediodramacie "Zakazany owoc" (2000) Edwarda Nortona oraz Dinę w komedii "Czego pragną kobiety" (2000) Nancy Meyers. W 2003 roku wystąpiła w komedii familijnej "Małolaty u taty" Steve Carra.

W 2004 roku otrzymała rolę dr Lisy Cuddy w słynnym serialu "Dr House". Rok później za rolę otrzymała nagrodę Satellite Award. Mimo wieloletniego występu w serialu, nie zapomniała o świecie filmu. Wystąpiła m.in. w "Przyszywanym wujku" (2005) Petera Paige'a i "Ugotowanych" (2006) Jasona Enslera.

Lisa Edelstein mieszka na co dzień w Los Angeles z kotem i trzema psami ratowniczymi. Jest wegetarianką oraz praktykantką i popularyzatorką Ashtanga Vinyasa Yoga. Udziela się również jako wolontariusz w organizacji Best Friends Animal Society. W wolnym czasie pisze, maluje i komponuje muzykę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nt62x
d1nt62x
d1nt62x