Trwa ładowanie...
Berlin
16-02-2010 11:55

Łódzkie "Podwórka" na Berlinale

Łódzkie "Podwórka" na BerlinaleŹródło: AFP
d1qjvzk
d1qjvzk

Wyprodukowany dla Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi film "Podwórka" o dzieciach z łódzkiego śródmieścia zostanie pokazany we wtorek na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale 2010 - poinformowała rzecznik prasowa łódzkiego festiwalu Monika Wąsik.

Eksperymentalny film w reżyserii amerykańskiej artystki Sharon Lockhart będzie miał również swoją projekcję w słynnym Museum Of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku oraz pokazany zostanie w ramach kanadyjskiego Images Festival - dodała Monika Wąsik.

Łódzkie "Podwórka" będzie można obejrzeć w Berlinie w ramach sekcji "Forum", która obejmuje przegląd filmów eksperymentalnych. Filmy te nie walczą o nagrody, ale mają wywoływać dyskusję wokół drażliwych problemów społecznych.

Sharon Lockhart - amerykańska fotograf i twórczyni filmowa - zrealizowała "Podwórka" latem ub. roku specjalnie na wystawę "Anabasis. Rytuały powrotu do domu", która inaugurowała we wrześniu 8. Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Bohaterami filmu są dzieci z podwórek łódzkiego śródmieścia.

d1qjvzk

"Zafascynowały ją śródmiejskie podwórka, a przede wszystkim dzieci z tych podwórek, które bawiły się na nich, na trzepakach, chodziły po drzewach, po garażach i ona zrobiła właśnie film poświęcony tym dzieciom" - powiedziała PAP Wąsik. Dzieci, czyli bohaterowie filmu wraz z opiekunami były także zaproszone na łódzki pokaz obrazu, który należy do nurtu filmów eksperymentalnych.

Nowojorskie Museum Of Modern Art ma pokazać "Podwórka" na przełomie lutego i marca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nonfiction MoMA. Produkcję zaproszono także do udziału w Images Festival w Toronto. Projekcja odbędzie się w Elektrowni (The Power Plant) - jednej z najważniejszych kanadyjskich galerii sztuki współczesnej.

Festiwalu Dialogu Czterech Kultur prezentuje dorobek artystyczny czterech narodowości tworzących historię Łodzi: rosyjskiej, niemieckiej, żydowskiej i polskiej. W programie imprezy, która tradycyjnie odbywa się we wrześniu, rokrocznie jest kilkadziesiąt imprez, m.in. przedstawienia teatralne, koncerty, wystawy i projekcje filmowe. Od kilku lat znaczna część wydarzeń to własne produkcje lub koprodukcje festiwalowe.

Zobacz także:

d1qjvzk

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d1qjvzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qjvzk