Trwa ładowanie...
louis c.k.
08-09-2014 14:03

Louis C.K. w obsadzie "Trumbo"

Louis C.K. w obsadzie "Trumbo"
dz4851c
dz4851c

Komik, aktor i scenarzysta Louis C.K. zagra w filmie "Trumbo".

Bohaterem obrazu będzie Dalton Trumbo, hollywoodzki scenarzysta i pisarz. W 1947 artysta odmówił odpowiedzi na pytanie, czy jest lub był członkiem partii komunistycznej, wskutek czego trafił na czarną listę Hollywood i stracił możliwość angażu w produkcjach amerykańskiej kinematografii. W 1950 został skazany na 11 miesięcy więzienia. Po odsiadce Trumbo wyjechał do Meksyku i zaczął pisać pod pseudonimem. Swoim scenariuszom zawdzięcza powszechne uznanie i liczne wyróżnienia, w tym m.in. dwie statuetki Oscara za "The Brave One" i "Rzymskie wakacje".

W filmie w roli głównej wystąpi Bryan Cranston. W obsadzie są też: Helen Mirren, która wcieli się we wspierającą pisarza dziennikarkę Heddę Hopper, John Goodman, czyli producent Frank King, który zatrudnił Trumbo pomimo zakazu, Michael Stuhlbarg, który sportretuje aktora Edwarda G. Robinsona, Diane Lane, która zagra żonę pisarza oraz Elle Fanning, która wcieli się w ich córkę. Dodatkowo David James Elliott sportretuje legendarnego aktora Johna Wayne'a, Peter Mackenzie zagra adwokata Trumbo, a Roger Bart producenta, z którym pisarz współpracował. Teraz obsadę zasilił Louis C.K. Komik wystąpi w roli Arlena Hirda, który podobnie jak Trumbo trafił na czarną listę Hollywood.

Za kamerą obrazu staje Jay Roach ("Zmiana w grze", "Wyborcze jaja", "Decydujący głos"). John McNamara napisał scenariusz w oparciu o książkową biografię autorstwa Bruce'a Cooka. Zdjęcia ruszają 15 września.

Louisa C.K. w ubiegłym roku można było podziwiać w filmach "Blue Jasmine" i "American Hustle". Aktor jest też twórcą popularnego serialu "Louie", nagrodzonego m.in. trzema statuetkami Emmy.

dz4851c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz4851c