Trwa ładowanie...
Aktualności

"Lucy" lepsza od "Herculesa"

Share
"Lucy" lepsza od "Herculesa"
d1x51ht

Produkcja science fiction "Lucy" ze Scarlett Johansson w roli głównej zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office'u.

Obraz Luca Bessona opowiada o kobiecie (Scarlett Johansson), która zostaje zmuszona do pracy w charakterze kuriera narkotykowego. Kiedy specyfik dostaje się przez przypadek do jej organizmu, Lucy spostrzega, że posiadła niezwykłe moce. Nie tylko w mgnieniu oka zdobywa nową wiedzę i potrafi przesuwać przedmioty siłą umysłu, ale nie odczuwa też bólu i nie ulega emocjom. W obsadzie, oprócz Johansson, znaleźli się również Morgan Freeman, Analeigh Tipton i Amr Waked. Dzieło po pierwszym weekendzie w USA zarobiło 44 miliony dolarów.

Oczko niżej pojawiła się druga nowość, "Hercules" z 29 milionami dolarów. Scenariusz obrazu powstał na podstawie komiksu "Hercules: The Thracian Wars". W filmie Bretta Ratnera półbóg (Dwayne Johnson) razem z towarzyszami zostaje wynajęty przez króla Tracji, aby szkolił jego armię. U boku Johnsona wystąpili Joseph Fiennes, John Hurt, Ian McShane, Irina Shayk, Joe Anderson, Peter Mullan i Rufus Sewell.

d1x51ht

Na pozycji ósmej zadebiutował obraz "And So It Goes". Bohaterem romantycznej opowieści jest antypatyczny agent nieruchomości imieniem Oren (Michael Douglas), który niespodziewania musi zaopiekować się wnuczką (Sterling Jerins). Pomaga mu w tym sąsiadka, Leah (Diane Keaton). Film, który wyreżyserował P.J. Hogan, przyniósł zysk 4,6 miliona dolarów.

Niemal 2 miliony dolarów mniej zarobił thriller "Bardzo poszukiwany człowiek" w reżyserii Antona Corbijna. Film, który zajął 10. miejsce zestawienia, stanowi adaptację powieści Johna Le Carré, znanej w Polsce pod tytułem "Bardzo poszukiwany człowiek". Bohaterem dzieła jest Issa, zagadkowy młody pół Rosjanin, pół Czeczen, pobożny muzułmanin, który niemal zagłodzony na śmierć zostaje potajemnie przywieziony do Hamburga. Ma przy sobie nieprawdopodobny majątek ukryty w sakiewce zawieszonej na szyi. W jego sprawę angażują się brytyjski bankier oraz Annabel, młoda, niemiecka prawniczka, która zrobi wszystko, by uratować Issę przed deportacją. W rolach głównych występują Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Robin Wright, Willem Dafoe i Daniel Brühl.

Oto pełne zestawienie:
1. "Lucy" 44 miliony dolarów
2. "Hercules" 29 milionów dolarów
3. "Ewolucja planety małp" 16,4 miliona dolarów
4. "Noc oczyszczenia: Anarchia" 9,9 miliona dolarów
5. "Samoloty 2" 9,3 miliona dolarów
6. "Sekstaśma" 6 milionów dolarów
7. "Transformers: Wiek zagłady" 4,6 miliona dolarów
8. "And So It Goes" 4,6 miliona dolarów
9. "Tammy" 3,4 miliona dolarów
10. "Bardzo poszukiwany człowiek" 2,7 miliona dolarów

d1x51ht

Podziel się opinią

Share
d1x51ht
d1x51ht