Trwa ładowanie...
d3j8f54

Ludzie Boga

Najnowsze informacje
3.6
(28 głosów)
Oceń:
1
d3j8f54

„Ludzie Boga” - zdobywca Grand Prix tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - to oparta na faktach historia mnichów, mieszkających w klasztorze u podnóża gór Atlas w algierskim Tibhirine. Przez lata żyli oni w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością, służąc jej i pomagając bez śladu nawracania. Kiedy w Algierii doszło wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, miejscowe władze zaczęły nalegać, by cystersi opuścili Tibhirine. Decyzję podjąć musieli jednak sami mnisi...

W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do klasztoru i uprowadziła siedmiu mnichów. Dwa miesiące później odnaleziono ich ciała. Okoliczności ich śmierci nie zostały do dziś wyjaśnione.

„O bogach i ludziach” to piąty film w dorobku reżyserskim Xaviera Beauvois. W rolach głównych wystąpili wybitni francuscy aktorzy: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin.

(...) artyści muszą dawać nadzieję. Dobrze więc, że Grand Prix przypadło niezwykłemu obrazowi „O bogach i ludziach” Xaviera Beauvois (…) Nie zrobił on jednak filmu o gwałcie i śmierci. (…) Jestem pod wielkim wrażeniem tego skromnego, przejmującego filmu. - Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”

Ludzie Boga
Tytuł oryginalny

Des hommes et des dieux

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

28.01.2011

Czas trwania

122 min.

Obsada
d3j8f54

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j8f54
d3j8f54
d3j8f54