Trwa ładowanie...
df2g43u

Maciej Miecznikowski

Najnowsze informacje
4.3
(78 głosów)
Oceń:
Filmografia:
df2g43u

Jest rodowitym Kaszubem, z wykształcenia śpiewakiem operowym – basem, powszechnie znanym jako „Leszcz”.

Karierę muzyczną rozpoczął w szkole muzycznej w Wejherowie. Jego pierwszy sukces to nagroda publiczności za „brawurowe” wykonanie „Gdybym ja była słoneczkiem na niebie” podczas kolonii w Kartuzach. Miał wtedy 10 lat i śpiewał sopranem...

Od tamtego czasu nie przestawał śpiewać: w podstawówce - w chórach szkolnych i parafialnych występujących w całej Polsce i zagranicą, w czasach liceum – w zespołach punkowych, a podczas studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku – w duecie ROLNIK STONS (późniejsza OLANDIA), nagrodzonym na większości polskich festiwali bluesowych (m. in. Blues nad Bobrem, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Rawa Blues). W 1997 roku został laureatem Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Przez kilka lat występował też z Kabaretem DKD, a przez rok był wokalistą PUDELSÓW.

Od 2000 roku jest liderem zespołu LESZCZE, który za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymał Nagrodę Dziennikarzy w Opolu. Inne przeboje LESZCZY to: „Kombinuj dziewczyno”, „Irena” i „Genowefa”.

Ma na swoim koncie udział w wielu poważnych koncertach i festiwalach, gdzie z powodzeniem wykonuje utwory z niezwykle zróżnicowanego repertuaru (m. in. Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Mieczysława Fogga). Wystąpił w dziesiątkach programów telewizyjnych, a kilka z nich osobiście poprowadził (m. in. „Śpiewanie na ekranie”, „Uliczne karaoke – śpiewać każdy może”, „Dajmy im szkołę”).

Od października 2004 roku występuje jako solista w oratoriach „TRYPTYK ŚWIĘTOKRZYSKI” Zbigniewa Książka i Piotra Rubika.

W lutym 2007 roku nagrał pierwszą solową, choć wciąż jeszcze nie autorską, płytę „CZARODZIEJE” z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Zielińskiego.

Kocha muzykę klasyczną i jazz. Śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. W wolnych chwilach komponuje lub...dla przyjaciół przyrządza spaghetti! Fan oliwy z oliwek, zupy „Tom kha gai” i sushi. Odpoczywa pieląc warzywnik.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df2g43u
df2g43u
df2g43u