Trwa ładowanie...
mad max
26-03-2015 01:34

Mad Max pędzi do Cannes

Mad Max pędzi do Cannes
d1ae9ui
d1ae9ui

Światowa premiera filmu "Mad Max: Na drodze gniewu" odbędzie się w trakcie zbliżającego się Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Uroczysty pokaz dzieła George'a Millera odbędzie się drugiego dnia canneńskiej imprezy, tj. 14 maja. Do Polski produkcja dotrze tydzień później - 22 maja.

Dla Millera będzie to powrót na festiwal. Tutaj też rozpoczęła się kariera pierwszego filmu z cyklu "Mad Max" - gdy pokazano go na targach w 1979 roku. Wydarzenie to rozpoczęło zarówno karierę reżysera, jak i głównego gwiazdora produkcji - Mela Gibsona.

d1ae9ui

W "Na drodze gniewu" w głównego bohatera wciela się Tom Hardy. Partnerują mu Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Nathan Jones, Zoe Kravitz, Riley Keough i Rosie Huntington-Whiteley.

Przypomnijmy, że Max to były policjant, któremu w przeszłości zamordowano rodzinę. Od tego momentu staje się mścicielem, w zniszczonym wojną nuklearną świecie. Maksowi przyjdzie zmierzyć się, między innymi, z szalenie niebezpiecznym gangiem poruszającym się na motorach. Podobno na ekranie czeka nas gigantyczny pościg przez pustynię.

Po raz pierwszy Miller o powrocie Mad Maxa zaczął mówić już w 2003 roku. Na plan wkroczył dopiero w 2012. Zdjęcia do "Na drodze gniewu" trwały przez 100 dni i pochłonęły przynajmniej 100 milionów dolarów.

Międzynarodowy Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 13-24 maja.

d1ae9ui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ae9ui