Trwa ładowanie...
d4mqy5x

Madeline Zima

Najnowsze informacje
3.9
(58 głosów)
Oceń:
d4mqy5x

Aktorka amerykańska o polskim pochodzeniu. Znana przede wszystkim z roli Gracie, córki Maxwella Sheffielda w serialu „The Nanny” (Pomoc Domowa).

Madeline Rose Zima urodziła się 16 września 1985 roku w New Haven w USA. Polsko brzmiące nazwisko nie jest przypadkiem. Dziadek aktorki miał polskie korzenie. Urodziła się w stanie Connecticut (USA), ale wraz z rodzicami i dwiema młodszymi siostrami szybko przeprowadziła się do Pensylwanii.

Brak aktorskiego wykształcenia Madeline nadrabia imponującym, jak na tak młodą osobę, doświadczeniem w branży filmowej. Madeline Zima już jako dwulatka wystąpiła w reklamie płynu do zmiękczania tkanin, jednak swoje pierwsze świadome kroki w aktorstwie stawiała dopiero w serialu "Pomoc domowa".

Po zakończeniu produkcji gwiazda występowała w wielu serialach, m.in. w "Kochanych kłopotach", "Chirurgach" czy "Herosach". Prawdziwy rozgłos przyniosła jej jednak zupełnie inna rola.

Od 2007 roku gra, m.in. u boku Davida Duchovny'ego, w popularnym serialu „Californication”. Czy to ona? Takie pytanie zadawali sobie widzowie serialu "Californication", gdy ich oczom ukazał się nagi biust aktorki. Jednak po czterech sezonach, rozbierane sceny z jej udziałem, już tak nie szokują. Chociaż wciąż trudno uwierzyć, że aktorka tak wydoroślała. W 2010 roku zagrała w filmie „Drzewo genealogiczne”.

Mimo profesjonalnej kariery aktorstwo nie wypełnia całkowicie życia Madeline. Z wielkim zamiłowaniem poświęca się muzyce: śpiewa, gra na gitarze i pisze własne piosenki. Do jej hobby należy również jazda na snowboardzie, malowanie i taniec.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mqy5x
d4mqy5x
d4mqy5x