Trwa ładowanie...
doewg5o

Magdalena Boczarska

Najnowsze informacje
3.7
(409 głosów)
Oceń:
Filmografia:

Ixjana. Z piekła rodem (2010) (Marlena)

Bejbi Blues (2011) (Marzena, matka Natalii)

Sztuka kochania (2016) (2016) (Michalina Wisłocka)

Obywatel (2014) (Matka Jana w młodość)

Klinika pod Wyrwigroszem () (Studentka)

W ukryciu (2013) (Janina)

Jak się pozbyć cellulitu? (2011) (Kornelia Matejko)

Blondynka () (Eva Luna)

Idealny facet dla mojej dziewczyny (2009) (Luna)

Futro (2007) (Ania)

Lejdis (2008) (Arletta)

Pod powierzchnią (2006) (2006) (Ania)

Testosteron (2006) (Alicja, panna młoda)

Różyczka (2009) (Kamila Sakowicz)

39 i pół () (Kicia, sekretarka Katarzyny)

Teraz albo nigdy! () (Ada Tulak)

Tango z aniołem () (Kama Jarczyńska)

doewg5o

Polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna młodego pokolenia, znana przede wszystkim z udziału w głośnych produkcjach duetu Konecki – Saramonowicz („Lejdis”, „Testosteron”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”). Jedna z najatrakcyjniejszych gwiazd młodego pokolenia.

Jest dyplomowaną aktorką, rocznik 1978. Studia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej ukończyła w 2001 roku. Już na starcie została doceniona na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za sceniczną rolę Kobiety w „Rajskim ogródku” wg Tadeusza Różewicza (2001) – spektaklu planowanym do wystawienia na deskach Teatru Nowego w Łodzi, nigdy nie uskutecznionym. Jej oficjalnym debiutem teatralnym była główna rola w „Kurce wodnej” wg Witkiewicza, wykreowana na deskach tegoż teatru (2002, nagroda za debiut na XXVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych).

Po krótkiej przygodzie z łódzką sceną, w 2003 roku związała się z Teatrem Narodowym w Warszawie, którego aktorką jest do dziś.

* W międzyczasie zadebiutowała na małym ekranie, pojawiając się gościnnie w serialu „Klinika pod Wyrwigroszem” (2001).*

Na dalsze występy musiała poczekać do 2005 roku, kiedy to, prócz dalszych, gościnnych występów („Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”) zagrała jedną z głównych ról Kamy Jarczyńskiej w serialu „Tango z aniołem” w reżyserii Tomasza Koneckiego i Jarosława Marszewskiego, powstałym wg scenariusza Andrzeja i Małgorzaty Saramonowicz (2005-2006).

* Jej debiutem filmowym była rola u boku Zbigniewa Kalety, Beaty Kozikowskiej i Tomasza Karolaka w filmie Marka Gajczaka „Pod powierzchnią” (2006).*

Z Karolakiem spotkała się jeszcze w tym samym roku na planie serialu komediowego „Dylematu 5” Grzegorza Warchoła, ale i wielokrotnie później – podczas realizacji sensacyjnego „Determinatora” Mirosława Gronowskiego, gdzie wcieliła się w postać dziennikarki (2007), na planie komediowego „39 i pół”, gdzie zagrała sekretarkę Kicię (2008) oraz we wszystkich głośnych produkcjach komediowych Koneckiego i Saramonowicza.

* W „Testosteronie” i „Lejdis”, Boczarska zagrała ważne, choć drugoplanowe role – panny młodej w pierwszym i Arletty, kochanki Marka (Robert Więckiewicz) w drugim z filmów. Trzecia z kolei komedia „należała” już tylko do niej, jako odtwórczyni pierwszoplanowej postaci Luny w „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny” z Marcinem Dorocińskim i Karolakiem u boku (2009).*

Oprócz tego, aktorka dołączyła obsady o znanej komedii „katastroficznej” „Futro” Tomasza Drozdowicza (2007), jak i do ekipy seriali: „Barwy szczęścia”, gdzie wcieliła się w postać dziennikarki Patrycji (2007-2008) oraz „Teraz albo nigdy!”, gdzie zagrała Adę Tulak (2008).

* Wraz z Jarosławem Gajewskim, została laureatką nagrody dla najlepszego duetu aktorskiego na 45. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, za występ w spektaklu „Merlin. Inna Historia” Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spisaka w Teatrze Narodowym w Warszawie (2005).*

Wystąpiła w spektaklach Teatru Telewizji: „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” wg Petra Zelenki (2004) i „Góra góry” z Krzysztofem Globiszem (2006).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doewg5o
doewg5o
doewg5o