Trwa ładowanie...
d1zxa13

Maja Bohosiewicz

Najnowsze informacje
3.0
(242 głosy)
Oceń:
d1zxa13

Polska aktorka filmowa i serialowa. Siostra innej znanej aktorki, Soni Bohosiewicz. Najbardziej znana z roli Kingi z „Londyńczyków”.

Maja Bohosiewicz urodziła się 20 listopada 1990 roku w Żorach. Jest absolwentką krakowskiego liceum o profilu aktorskim.Miłością do kina i teatru zaraziła się od swojej siostry, aktorki Soni Bohosiewicz. Ma także brata, Jakuba. Maja wywodzi się z rodziny Polaków ormiańskiego pochodzenia, którzy pielęgnują pamięć o swoich przodkach.

Sceniczny debiut zaliczyła na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Zagrała w sztuce „Dzika kaczka” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Niezwykle sugestywnie kreowała Hedvig – dziewczynę, która traci wzrok. Krytycy bardzo ciepło wypowiadali się o młodziutkiej aktorce.

Maja pojawiła się także na dużym ekranie. Wystąpiła w filmie „Warsaw Dark” („Izolator”) Christophera Doyle’a. To thriller polityczny, oparty na głośnej sprawie tajemniczego morderstwa Jacka Dębskiego, szefa Urzędu Kultury i Turystyki.

Zagrała także kilka mniejszych ról w tak znanych serialach jak „Ojciec Mateusz” czy „Szpilki na Giewoncie”. Wystąpiła też u boku swojej siostry w filmie „Wojna żeńsko-męska” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, a także w filmie „Hochzeitpolka” Larsa Jessena. Z kolei w słynnym serialu „M jak miłość”, Maja wcieliła się w rolę znajomej Grażyny (Bożena Stachura), która okazała się szantażystką.

Rola Kingi w serialu TVP1 „Londyńczykach” to jej pierwsze duże wyzwanie. Bohosiewicz wcieliła się w dziewczynę Andrzeja, przyjechała do brytyjskiej stolicy, żeby razem z chłopakiem zarobić na mieszkanie i wesele. Wielkie miasto szybko ją jednak wciąga, podoba jej się życie z dnia na dzień. W efekcie doprowadziło to do kryzysu w ich związku, Kinga zdradziła narzeczonego z Robertem.

Prywatnie Maja w wolnym czasie jeździ na snowboardzie, nartach i konno, a weekendy spędza ze swoim chłopakiem Kubą lub jedzie do rodzinnych Żor spotkać się z przyjaciółmi. Jej chłopak Kuba zrobił jej prezent na 18 urodziny, zabrał ją do Meksyku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zxa13
d1zxa13
d1zxa13